eurocentrum-jednatel-2017

Velkého úspěchu dosáhl litvínovský triatlon při mistrovství Itálie

05.10.2012 15:43:13 | Autor: Redakce MOST | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Velkého úspěchu dosáhl litvínovský triatlon při mistrovství Itálie

Poslední zářijový den se na Italském ostrově Elba uskutečnilo Mistrovství Itálie v dlouhém triatlonu na distancích 3,8km plavání - 180km cyklistiky - 42,2km běhu a Mistrovství Itálie v polovičním dlouhém a to na vzdálenostech 1,9km plavání - 90km cyklistiky - 21,1km běhu.

Na start klasického dlouhého triatlonu se postavilo 250 závodníků z 15 zemí a na startovní listině polovičního dlouhého triatlonu byl skoro dvojnásobný počet, tj. 480 triatletů ze 17 zemí. Litvínovský triatlon měl zastoupení jak v klasickém závodě a to v podobě Tomáše Langhammera pro kterého to byl 30tý Ironman a i poloviční distanci a to jeho synem Jakubem Langhammerem, který byl nejmladším závodníkem v celém startovním poli.

Pro Jakuba Langhammera se závod vyvíjel velmi dobře. Plavání ve Středozemním moři zvládl na celkově 11. místě s časem 27:36 min. (1,9km plavání). Cyklistika byla pro Jakuba koncertem, protože se během ní dostal na 8. místo celkově. V cíli pak přiznal, že na konci již cítil únavu a 12 km stoupání do horského města Marciana už bolelo. Běžecký půlmaraton 21km už bylo o sázce do loterie. Rozběhl to velmi dobře, ale na konci 8km se ozvala drobná krize, která ho stála drobný propad ve startovním poli. Do cílové rovinky už vbíhal s Českou vlajkou a celkově 12. místo ze 480 triatletů je Jakubovo životní umístění, které ještě okořenil 1. místem v kategorii 18-24let. „Celoroční příprava na den D a závod Z se na 100% vydařila a vítězství v kategorii plus celkové umístění je pro Jakuba obrovským úspěchem", prozradil jeho trenér a otec v jedné osobě Tomáš Langhammer.

Pro nestora dlouhého triatlonu Tomáše Langhammera byl závod také úspěšný. Ten si „dal" klasickou ironmanskou distanci a mezi 250 triatlety dokončil na parádním 58. místě a v kategorii 40-44 let si dojel pro 14. místo. V cíli pak k svému výsledku řekl." o hodinu dříve v cíli než v roce 2009 a o 30 minut lepší než v roce 2007 - ještě nepatřím do starého železa ". Na Elbu a závod Elbaman se Tomáš Langhammer vrátil již potřetí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Tradiční příměstský kemp basketbalistů

Již tradiční příměstský přípravný kemp chystají na červenec mostečtí basketbalisté. Ten je určen hráčům ročníku narození 1998 a mladším. Probíhat bude v Mostě od 7. do 11. července. Zúčastní se jej i zajímaví hosté.

Litvínovský Baránek v nominaci dvacítky

V nominaci na kemp brankářů a obránců ČR do 20 let je i litvínovský bek Marek Baránek. Kemp se uskuteční 21. a 22. června v Rokycanech. Asistentem trenéra Přerosta na této akci bude i litvínovský kouč Radim Skuhrovec


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Litvínov se dohodl s Hanzlem
Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci
Tůma z Kance a Masopust z Levels se prosadili hned pětkrát
Jubilejní ročník Míčového sedmiboje vyhráli Polata s Markem
Úspěšná sezóna litvínovských malých národních házenkářů

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT