NJ Dobrovolnici

Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu

30.09.2011 13:19:00 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu

Extraligový HC Verva Litvínov má svou vlastní klubovou TV. Nápad s jejím založením vznikl v roce 2009.

„Myšlenku vytvářet klubový magazín a další materiály jsem měl v hlavě hodně let, ale až v roce 2009 se vše dalo na papír, proběhlo jednání s vedením a TV mohla vzniknout," říká šéfredaktor hokejové TV Karel Schön.

Klubová TV HC Verva Litvínov pro fanoušky připravuje jednou týdně klubový magazín. V něm naleznou veškeré informace nejenom z A týmu, ale i z dalších oddílů klubu. „Snažíme se zachytit dění v klubu po všech stránkách, nenatáčíme pouze u A týmu, ale pravidelně je snahou dodávat informace od juniorů, staršího i mladšího dorostu, ale i od těch úplně nejmenších, a samozřejmostí je informovanost o ženském hokeji a zákulisí klubu," doplňuje Schön s tím, že s kameramanem Milanem Svítkem připravují například informace o tom, jak se šijí dresy hráčů, kdo se postará o brusle. V minulé sezóně bylo představeno zákulisí v rozhlasové kabině a další zajímavosti.

Hokejový magazín klubu HC Verva Litvínov je k vidění na oficiálních webových stránkách oddílu jednou týdně. „Materiál s Karlem upravujeme, sestříháme zvukovou stopu, i tu obrazovou, dodají se titulky a po dalších úpravách je magazín hotový," říká Milan Svítek. Ten také prozradil, že technické zpracování jednoho dílu magazínu ve střižně zabere čtyři až pět hodin. „Hodně záleží na tom, jak se Karel hodně rozkecá a jak je magazín dlouhý," prozradil s úsměvem na rtu zkušený kameraman.
Klubová TV dodává kromě oblíbeného hokejového magazínu i pozvánky na každý extraligový zápas před domácím publikem. Ty jsou umístěny na webových stránkách klubu dva až tři dny před zápasem. „Snažíme se tam pravidelně dávat minimálně tři hráče a trenéra. Další snahou je měnit v pozvánkách tváře, aby nemluvili pořád stejní hráči," prozradil Karel Schön.

Obsazení redakceTV:

Karel Schön - šéfredaktor
Milan Svítek - hlavní kameraman
Ondřej Frýba - asistent kamery

Natáčení jednotlivých reportáží do magazínu přináší i úsměvné historky. Denní kontakt s A týmem k tomu přímo vybízí. „Hráči jsou profíci. Musím říct, že se za těch několik let nestalo, aby nám někdo rozhovor odmítl, to už se musí stát něco opravdu výjimečného," podotýká Karel Schön.

Nejaktivnější při rozhovorech je brankář Martin Volke. Ten, jak nám prozradili autoři magazínu, velice ochotně i vyřídí vzkaz do kabiny na daného hráče na rozhovor. Zkušení hráči odpovídají pokaždé a pohotově. Problém je někdy s mladšími hráči, kteří ještě nemají takovou praxi před kamerou.

Hokejový magazín bude pokračovat i v nové hokejové sezóně 2011/2012, chybět nebudou pozvánky na zápasy. „Nechci prozrazovat vše, ale v jednání jsou i další novinky, tak snad se vše v co nejbližší době povede a další litvínovský televizní projekt bude na světě," uzavřel Karel Schön.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT