NJ Dobrovolnici

Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu

16.02.2011 13:39:48 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

 Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu

Rada města Litvínova na svém posledním jednání schválila výběrové řízení na dodavatele pro zpracování projektové dokumentace modernizace Zimního stadionu Ivana Hlinky.

Z tiskové zprávy města vyplývá, že pro výběr nejvýhodnější nabídky bude jako hodnotící kritérium výše nabídkové ceny v korunách. Termín pro podání nabídek je nejpozději do 16. března.  

Hodnotící komise zasedne hned následující den, tedy 17. března.

Rada města už v loňském roce uložila vedoucí odboru investic zajistit zadání zpracování všech fází projektové dokumentace pro Rozšíření a modernizace ZS Ivana Hlinky v Litvínově, s vazbou na uvažovanou budoucí výstavbu sportovního areálu Ivana Hlinky. Zahájí se přípravné, průzkumné a projektové práce a další potřebné kroky pro vydání stavebního povolení.

Již v polovině minulého roku zahájilo vedení města Litvínov jednání se společnostmi v rámci skupiny Unipetrol ve věci získání financí na zpracování tohoto projektu.

Důvodem modernizace ZS Ivana Hlinky jsou požadavky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje ČR (APK LH) na minimální diváckou kapacitu hlediště, tak aby litvínovský zimní stadion splňoval licenční podmínky účasti v extralize ledního hokeje. Minimální divácká kapacita tedy musí zajišťovat alespoň 5 000 míst, s tím, že hlediště musí mít alespoň 3 500 míst k sezení. V současnosti je to pouze 2 000 míst.

Studie řešící tuto problematiku jsou již zpracovány, teď je na řadě projektová dokumentace. Ta bude financována z daru společnosti Unipetrol Doprava, který město Litvínov přijalo na konci minulého roku.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT