d-kral

Trávníček o 550: Užíval jsem si to

23.12.2010 08:58:07 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Při středečním utkání 32. kola hokejové Tipsport extraligy nastoupil ke svém 550. zápasu v naší nejvyšší soutěži litvínovský křídelní útočník Michal Trávníček, kterému nikdo neřekne jinak než Tráva.

Třicetiletý forvard, který těsně před začátkem utkání přezval dres s 550, se při svém jubilejním startu prezentoval nejen kvalitním výkonem, ale navrch ještě přidal soupeři veledůležitý gól, kterým v poslední třetině snížil náskok Mladé Boleslavi na 3:4. Bohužel pro Litvínov však střetnutí dobře nedopadlo. Hokejisté z města pod úpatím Krušných hor vzápětí inkasovali a nakonec prohráli 3:5.

„Užíval jsem ti to, na zápas jsem se těšil, škoda, že to nedopadlo tak, jak jsme si všichni přáli," řekl na úvod hodnocení zápasu jubilant. „Dal jsem gól v oslabení na 3:4, což bylo důležité. Pak jsme ještě měli nějaký čas na vyrovnání, jenže přišla vyloučení a potom už nám nezbývaly síly," řekl dále Trávníček. Podle něj se prakticky o osudu utkání rozhodlo už v první třetině, kde Litvínov nedokázal udržet nebo zvýšit svůj jednobrankový náskok.

„Myslím, že právě pasáž v první třetině, kdy jsme sice dali první gól, ovšem soupeř nám potom dal tři rychlé branky, na které jsme nedokázali odpovědět, byla rozhodující. Potom už pořád jenom dotahovali," poukázal na klíčový moment.

Křídelní útočník Michal Trávníček se narodil 14. března 1980 v Děčíně. Do extraligy naskočil v sezóně 1998/99 v dresu Litvínova. Dvě sezóny (2000/2001 a 2001/2002) odehrál v zámoří v týmu St. John´s Maple Leafs. V roce 1998 byl draftován do NHL klubem Toronto Maple Leafs v 8 kole, jako 228 hráč. Ze zámoří se vrátil do Litvínova, kde hraje dodnes. V sezóně 2005/2006 si k šesti zápasům play off odskočil společně s Janem Bendou na výpomoc do Zlína. V sezoně 2007/2008 má ve statistikách zapsány dva starty v prvoligovém Havířově.

Michal Trávníček při 550. extraligovém zápase ve fotogalerii.