sylvia

Tomio Okamura míří do Mostu přednášet středoškolákům

07.12.2010 09:31:04 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: MOST

Tomio Okamura míří do Mostu přednášet středoškolákům

Známý českojaponský podnikatel, místopředseda a mluvčí České asociace cestovních kanceláří a agentur a jakási nepsaná ikona domácího cestovního ruchu kývl na nabídku mostecké Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání. Ve čtvrtek 9. prosince od 10:00 hodin začíná v multimediální aule školy na ulici Eduarda Basse jeho přednáška o cestovním ruchu.

Kromě jiných učebních oborů totiž nejstarší mostecká soukromá střední škola vyučuje také cestovní ruch a průvodcovství.

„Je to rozhodně velice zajímavé obohacení výuky pro studenty nejen těchto oborů. Pan Okamura nabídl pro první přednášku témata incomingu, tedy cizinců přijíždějících k nám, outgoingu, tedy našich turistů cestujících do zahraničí a obecné téma legislativy cestovního ruchu. Věřím, že to bude přínosné i pro naše pedagogy," prozradila jednatelka školy ing. Dagmar Prošková.
Sám Okamura při předběžném jednání o termínu přednášky uvedl, že podobné akce dělá běžně, ale v Ústeckém kraji a zvláště v Mostě se chce zmínit ještě o jednom tématu. „Myslím, že pro přítomné bude jistě zajímavé i zhodnocení využití možností cestovního ruchu v tomto regionu, které mám připraveno. Předem nic neprozradím, přijďte si mou přednášku poslechnout," dodal.

„Prosincová přednáška pana Okamury rozhodně nebude první a zároveň poslední. Dohodli jsme se i o dalších návštěvách během příštího roku. Slíbil mimo jiné, že může prozradit i některé principy podnikatelské úspěšnosti. Hodně se píše v knížce, kterou před časem vydal, ale sám připustil, že úplně všechno se v ní lidé také nedočtou. Naživo prý prozradí víc. Všechno to zapadá do konceptu školy a jejích projektů, kde se snažíme studenty učit kromě odborných znalostí i právě základy podnikatelských kompetencí. Pan Okamura tak může sloužit jako výborný příklad," uzavřela Dagmar Prošková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT