Jablonečtí Vlci nedali kůži lacino, ale Most je stejně porazil

06.12.2010 09:47:32 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

V dalším utkání II. hokejové ligy hostil domácí HC Most na svém ledě celek jabloneckých Vlků. Mostečtí vstoupili do zápasu velice razantně. Soupeř prakticky po čtvrthodině hry neměl naději na úspěch. Přesto ji vykřesal a ze závěru bylo nakonec zbytečné drama.

Když v čase 15.09 vedli mostečtí hokejisté nad jabloneckými Vlky 4:0, snad nikdo na stadionu nepochyboval o tom, že se v Mostě rodí vysoké vítězství domácích. Jablonecké hokejisty, ale drtivý nástup domácích na kolena nesrazil, v poslední minutě první třetiny ttiž vstřelili kontaktní gól a v prostřední části už byli domácím vyrovnaným soupeřem. Pak hosté v přesilovce snížili na rozdíl dvou branek. Most ještě odpověděl, ale v posledním dějství už Vlci řádně kousali a nebyli daleko toho, aby si nakonec ještě vynutili prodloužení. Domácí nakonec těsnou výhru ubránili a připsali si plný bodový zisk.

„Dneska můžu být spokojen pouze se třemi body," prohlásil po utkání domácí trenér Jan Svitavský. „Ve druhé třetině jsme hráli téměř 18 minut v oslabení, hráli jsme velmi nedisciplinovaně, zřejmě pod dojmem snadného vedení. To ale bylo jenom optické, protože Jablonec nás v první třetině přestřílel, můžeme děkovat jenom našemu brankáři za to, jak první třetina skončila. Musíme se z toho poučit, protože příště bychom mohli vyjít bodově naprázdno," dodal. Kouč hostí Ivo Svatoš se netajil tím, že Jablonec jel do Mostu s cílem uhrát alespoň bod. „Udělali jsme proto maximum, možná jsme měli i trošku smůlu. Na druhou stranu ale musím říct, že Most si dnes výhru zasloužil, protože jsme udělali několik individuálních chyb, po kterých jsme inkasovali. Hlavně nám nevyšla první třetina, dostali jsme čtyři branky a soupeř byl na koni. To už se potom jenom těžko dohání," uzavřel Svatoš.

HC Most - HC Jablonečtí Vlci 6:5
Branky a asistence: 2. Prorok (Luštinec, Brožovský), 5. Vrtek (Tauš, Martinec), 12. Luštinec (Nedrda, Prorok), 16. Luštinec (Prorok), 34. Bíza (Martinec, Tauš), 45. Luštinec (Nedrda) - 20. Duda (Šesták), 34. Petrmichl (Kapička), 44. Stehno (Kapička), 52. Duda (Kapička, Stehno), 58. Šejnoha (Šesták). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 11:7, navíc Kadeřábek 10 minut a Kapička 10 minut + do konce utkání (oba JBL), Využití: 0:2. Diváci: 150. Třetiny 4:1, 1:1, 1:3.

Sestava Mostu: Brzobohatý - Havlůj, Panuška, Martinec, Brožovský, Gýna, Müller, Šulc - Bíza, Vrtek, Tauš - Nedrda, Prorok, Luštinec - Maxa, Divíšek, Böhm - Přeučil, Kašťák, Šafařík.
Sestava Jablonce: Ševčík (16. Hanousek) - Duda, Abrahám, Pulec, Petrmichl - Zeman, Vozka, Měrtl - Šesták, Stehno, Tondr - Kapička, Kadeřábek, Peřina - Jirků, Šejnoha, Brokeš