10 symfonie

Společnost United Energy loni věnovala regionu téměř 3 miliony korun

08.01.2011 14:24:12 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Společnost United Energy loni věnovala regionu téměř 3 miliony korun

Přesto, že i teplárenská společnost United Energy pocítila dopady finanční krize, věnovala v loňském roce více jak 2 miliony 800 tisíc korun ve prospěch regionu. Naše Mostecko o tom informovala tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.

„Městům, obcím, neziskovým a příspěvkovým organizacím tak firma přispěla finanční částkou na stejné úrovni jako v roce 2009," prozradila Kučerová s tím, že téměř půl milionu společnost rozdělila v rámci třetího ročníku Grantu Pohoda, jehož cílem je pomáhat neziskovému sektoru v úsporách energií.

Do třetího a zároveň také posledního kola Grantu se přihlásilo pouhých 10 organizací. Komise vybrala 6 projektů, z nichž 3 projekty se týkaly úspory elektrické energie, 3 úspory vody a 2 projekty byly zaměřeny na úsporu tepla. Celkem přispěl Grant na úspory energií částkou více jak 460 tisíc korun.

Jako každý rok směřovala část podpory ze strany United Energy do partnerských měst Mostu a Litvínova. V rámci dohod o vzájemné spolupráci mezi teplárenskou společností a oběma městy, získalo každé z nich na podporu svých projektů půl milionu korun.

Mezi nejvýznamnější položky dohody s městem Most patřila tradičně podpora Podkrušnohorského muzea ve výši 100 tisíc korun, dále například zakoupení keramické pece pro Klub národnostních menšin ve výši 45 tisíc korun.

Město Litvínov použilo 345 tisíc korun na oblast sportu a aktivity pro volný čas, 50 tisíc korun na zakoupení defribrilátorů Krušnohorské poliklinice, zbylé prostředky pak na provoz Galerie Radničního sklípku a další projekty ve zdravotnictví.

V průběhu roku pak United Energy podpořila i řadu dalších zajímavých akcí a projektů, například mistrovství ČR - Czech Open 2010 ve stolním hokeji v Mostě, Mezinárodní přehlídku odborných dovedností žáků středních elektrotechnických škol v Chomutově, či 2. a 3. etapu projektu Bezpečné světlo pro Litvínov. Částkou ve výši téměř 270 tisíc korun se podílela na vybavení audiovizuálního studia v prostorách Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě.

Nejvíce prostředků, mimo komunální sféru, bylo vloni rozděleno do oblasti volnočasových aktivit a sportu a do vzdělávání..

V loňském roce pokračovala komořanská teplárna se zapojováním svých zaměstnanců do veřejně prospěšných aktivit a to prostřednictvím firemního dobrovolnictví s názvem Energický den, kdy 32 zaměstnanců společnosti pomáhalo dětem z dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny s pracemi na rozlehlé zahradě.

V roce 2010 rovněž odstartovala United Energy svůj první charitativní bazar v areálu společnosti. Výtěžek z bazaru, více jak 7 tisíc korun, putoval do Azylového domu v Mostě.

Na podporu regionu nebude United Energy zapomínat ani v roce 2011. Již od listopadu loňského roku mají organizace možnost zažádat o podporu z prostředků teplárenské společnosti pro své projekty v letošním roce. Uzávěrka přihlášek o dary a sponzoring je 15. ledna 2011.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT