05-divadlo

Sedmá Indiánská výstava skončila v neděli

24.01.2011 11:40:51 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

Sedmá Indiánská výstava skončila v neděli

V neděli skončila v aule litvínovské Scholy Humanitas 7. indiánská výstava, kterou pořádal místní Junák ve spolupráci s Euroindiány. Do Litvínova se vrátila po sedmi letech.

Po celý týden zde mohli návštěvníci shlédnout repliky oblečení, zbraní a každodenních potřeb indiánů. K vidění byla modelově zpracovaná architektura původních obyvatel Severní Ameriky, ukázky prací, které byly součástí indiánského života. Několikrát dění zaujalo vystoupení, v němž byly ukázky tanců a písní. Pro zájemce je zajištěn odborný výklad o životě původních obyvatel Severní Ameriky a životě Indiánů v Čechách.

„Výstava byla hodně úspěšná, protože přišlo velké množství lidí," pochvaloval si Roman Lošťák z litvínovského Junáka. Přišly nejen školy a školky, ale o víkendu i celé rodiny. „To bylo hodně příjemné. Udělali jsme návštěvní knihu, v které jem množství pochvalných zápisů a poznatků, což nás moc těší," uzavřel Lošťák.

Litvínov v minulosti zažil šest indiánských výstav, pak následovala sedmiletá pauza a po ní přišlaa na řadu výstava letošní. Pokud bude zájem, tak by se mohla indiánská výstava v budoucnu zase do Litvínova vrátit.

Podívejte se na fotogalerii z tanečního vystoupení na výstavě.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT