05-divadlo

Baník Most B vítězem turnaje přípravek v Litvínově

24.01.2011 08:23:54 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Baník Most B vítězem turnaje přípravek v Litvínově

Fotbalová Škola Litvínov byla o víkendu pořadatelem velkého a velmi dobře obsazeného turnaje pro děti ročníku narození 2001 a mladší. Turnaje se zúčastnil úctyhodný počet 14ti mužstev, čímž lze tento turnaj řadit mezi největší během halové sezóny FŠ Litvínov.

Vítězem se nakonec stal celek FK Baník Most B, který ve finále přehrál Baník Sokolov. Třetí místo obsadili mladí reprezentanti Karlových Varů.

Nejenom počet zúčastněných týmů byl výrazný, ale především kvalita účastníků. Zvučná jména jako například Slávia Praha, Baník Most, Baník Sokolov či Karlovy Vary, hovoří o kvalitě.

„Také domácí FŠ Litvínov má svou kvalitu v této věkové kategorii," připomenul trenér litvínovské přípravky Jan Houška. Hrací systém byl tradiční, každý tým hrál 7 utkání, turnaj měl spád. Hrálo se ve dvou skupinách po 7 účastnících.

Podle toho jak se týmy umístily ve skupině, tak se střetly v utkání o umístění se soupeřem z druhé skupiny na shodné pozici. Domácí FŠ měla na turnaji dvě mužstva. Obě začala výborně. Litvínovské Áčko porazilo pozdějšího vítěze Baník Most B výrazně 4:1. Poté ovšem zahrálo svůj pohledný kombinační fotbal až v utkání o 5. místo, když rozstřílelo Baník A 6:1. Litvínovské Béčko si vedlo obdobně. V prvním utkání porazilo Sokolov 2:0. „Na rozdíl od nás se tento tým dostal do finále. Po nevyrovnaných výkonech obsadili naši fotbalisté páté a desáté místo, což bylo pro trenéry, rodiče a i děvčata a kluky zklamáním," ohlíží se za turnajem Houška.

Pořadatelé vyhlásili nejlepší jednotlivce. Nejlepším střelcem se stal hráč Slávie O. Kubiš, brankářem J. Fišer ze Sokolova a nejlepším hráčem byla reprezentantka domácí FŠ Litvínov Terezka Lišková.

Konečné pořadí turnaje: 1. Baník Most B, 2. Sokolov, 3. Karlovy Vary, 4. Slávia, 5. FŠ Litvínov A, 6. Baník Most A, 7. Louny, 8. Oldřichov, 9. Souš, 10. FŠ Litvínov B, 11. Ervěnice A, 12. Ervěnice B, 13. Litoměřice, 14. Duchcov.

Ve fotogalerii se podívejte na momentky z turnaje.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT