NJ Dobrovolnici

Radní jednali se zástupci Benziny a Unipetrolu

02.02.2011 13:56:49 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

Radní jednali se zástupci Benziny a Unipetrolu

Rada města Litvínova na své jednání pozvala zástupce společností Benzina a Unipetrol, aby si s nimi vzájemně ujasnila další postup ohledně podpory Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově v souvislosti s blížící se rekonstrukcí tohoto hokejového stánku.

"Máme zájem o zachování extraligového hokeje v Litvínově v podmínkách Asociace profesionálních klubů. Udržení extraligy pouze z rozpočtu města je pro nás v současné době nereálné. Potřebujeme k tomu silného partnera, jakými právě Benzina a Unipetrol jsou," řekl k jednání starosta města Milan Šťovíček s tím, že se zástupci společností se radní na tom, že by vzájemnou spolupráci v přesně uvedených oblastech stvrdili deklarací.

Jak Naše Mostecko informovala místostarostka Erika Sedláčková, mají obě společnosti zájem extraligový hokej podporovat. Podle ní město řeší problém, kdy potřebuje právě podle pravidel Asociace profesionálních klubů ledního hokeje zrekonstruovat zimní stadion, navýšit počet sedaček a zvýšit konfort pro diváka, rádo by mělo jistotu, že skupina Unipetrol i nadále bude hokej v Litvínově podporovat. Znění deklarace mají navrhnout zástupci Benziny a Unipetrolu.

Zimní stadion Ivana Hlinky musí do zahájení sezóny 2013/2014 projít poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, právě v hledišti, kde musí navýšit počet míst k sezení o 2 000 na celkový počet 3 500, a zázemí pro návštěvníky zápasů. Ta si podle předpokladů vyžádá investici ve výši 200 milionů korun. Radnice doufá, že se jí podaří získat větší část prostředků z dotačního titulu. 


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT