Dobrovolnici

Litvínovští hokejisté vyloupili Třinec

02.02.2011 10:34:38 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Litvínovští hokejisté to s postupem do play off myslí vážně. Další velice důležité tři body přivezli v úterý z dalekého Třince a poskočili tak už na osmé místo. O vítězství 3:1 na ledě lídra extraligové tabulky se dvěma brankami postaral Viktor Hübl, třetí přidal Juraj Majdan.

Krušnohorci se do Slezska vypravili už v pondělí a vyplatilo se jim to. V úvodu zápasu ze sebe nemuseli vytřepávat únavu po úmorné cestě. Dali tak dokonale zapomenout na listopad, kdy z Třince odjížděli s potupným debaklem 1:10. „Ty zápasy se ale vůbec nedají srovnat. Litvínov dneska přijel výborně připravený,“ upozornil domácí útočník Martin Růžička. „Přečetl nás a pozornou obranou nás zaskočil. Bylo těžké se přes soupeře prosadit, skvěle bránil střední pásmo a navíc parádně chytal Volke.“

Právě Růžička přitom mohl hned v první minutě potrestat zaváhání jinak znovu výtečného litvínovského gólmana. Vystihl jeho rozehrávku, ale naštěstí pro hosty trefil jen tyč odkryté branky. „Nevím, co k tomu mám říct,“ drbal si hlavu loňský mistr světa z Německa.

Potom začal úřadovat Viktor Hübl, a pokaždé to bylo při přesilové hře. Nejprve dorazil do prázdné branky odražený puk od mantinelu. Na tento gól stačili Oceláři na začátku druhé třetiny ještě odpovědět, ovšem záhy přišel druhý Hüblův úder. Litvínovský kanonýr se tentokrát prosadil svým typickým příklepem. „A to jsem měl ještě další dvě šance,“ připomněl po utkání. „Ale nevadí, hlavně, že jsme vyhráli. Třeba jsem si ty góly schoval na příště.“

Litvínov bude Hüblovy góly ještě hodně potřebovat. Ve hře o tři postupová místa do předkola play off je stále čtveřice týmů. Kometa Brno, která je momentálně pod čarou, ztrácí na Karlovy Vary a Plzeň jediný bod, na Litvínov potom tři. Vše je stále otevřené. „Víme, že musíme všechno vyhrát a zatím se nám to daří,“ podotkl Hübl. „Hrajeme mnohem útočněji a agresivněji. A jak vidno, nese to ovoce.“

Výbornou formu, když bodovali ve všech pěti zápasech pod  vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose, mohou Litvínovští potvrdit už v pátek na ledě Sparty. Minulé úterý v Holešovicích vyhráli 4:1 a podobný výsledek by rádi zopakovali i tentokrát.

HC Oceláři Třinec – HC Benzina Litvínov 1:3

Branky a nahrávky: 24. D. Květoň – 6. V. Hübl (Lukeš, Černošek), 27. V. Hübl (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný). Rozhodčí: Hodek, Turčan – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:7, navíc Jánský (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3305. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0.

Sestava Litvínova: Volke – Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Skuhrovec – Jánský, Vopat, Trávníček – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Černý, Kracík, Jenáček – Majdan, Bojer, Gerhát.