10 symfonie

Ondřej Houška a Evžen Kováč, starší žáci AK Most, úspěšně závodili v Praze na Strahově

28.01.2011 13:47:36 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Ondřej Houška a Evžen Kováč, starší žáci AK Most, úspěšně  závodili v Praze na Strahově

Dalším dílem seriálu Veřejných závodů v pražských halách se stala soutěž v přetlakové hale USK Praha na Strahově. Příležitost ověřit si stav své formy byla tentokrát vyhrazena pro zástupce kategorií žactva. Na startu nechyběli zástupci Atletického klubu Most.

Směr do hlavního města nabrala dvojice velmi talentovaných mosteckých atletů. Stále ještě 13letý Ondřej Houška a 14letý Evžen Kováč k sobě poutají pozornost svými již avizovanými ojedinělými fyzickými parametry. Pozvolna ke svým bohatýrským rozměrům přidávají i velmi zajímavou výkonnost. Přesto jejich výkony stále ještě nestačí ke splnění náročných limitů potřebných k účasti na Mistrovství České republiky žactva. Toto proběhne v polovině března v hale v Jablonci nad Nisou.

Se snahou přiblížit se podmínkám účasti na Mistrovství ČR se pustili oba mostečtí atleti do soubojů s početnou především pražskou konkurencí. Kováč těsně před účastí na Přeboru Libereckého kraje ve víceboji poprvé v závodech zkoušel překonat nástrahy skoku o tyči. Po dvou trénincích v Praze vedených jedním z našich tyčkařských expertů Pavlem Beranem zvládnul zatím pouze základní výšku, ale jeho parametry i rychlostní a odrazové předpoklady zajisté již brzy přinesou výrazné zlepšení.

Společně posléze oba talentovaní adepti královny sportů nastoupili k vrhu koulí a vedli si v početně obsazené soutěži velice dobře. Oba jen těsně zaostali za svými maximy a Ondřej Houška skončil dokonce na druhém místě. Zejména on zaujal překvapivě vytříbeným technickým provedením svých pokusů a spolu s tím zaujal i velice vyrovnanou sérií. Kováč potvrdil sílu mostecké atletiky čtvrtým místem, přitom řada technických nedostatků slibuje již brzy významné zlepšení.

Dalším zajímavým měřením sil se stává již tento víkend avizovaný přebor Libereckého kraje v halových vícebojích. Do Jablonce nad Nisou se vydají dva zástupci mostecké atletiky - junior Lukáš Kondr a jmenovaný Evžen Kováč. Oba se snahou podat výkon zaručující účast na Mistrovství ČR v polovině února v hale Olympu Praha ve Stromovce.

Výsledky závodníků AK Most na Veřejných závodech žactva:
Tyč - 4. Kováč 220 cm. Koule (4) - 2. Houška 11,71 m; 4. Kováč 10,97 m.

Na snímku vlevo Ondřej Houška, vpravo Evžen Kováč.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT