Dobrovolnici

Bivojové si připsali páté vítězství v řadě

28.01.2011 09:55:15 | Autor: Edvard D. Beneš, Daniel Hulič | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Další dvě mistrovská utkání sehrál prvoligový tým florbalistů SK Bivoj Litvínov na hřišti svých soupeřů, kde stoprocentně bodoval. Dvě výhry si přispalo také prvoligové družstvo žen.

Pokud ještě Bivoj pomýšlel na možnost začínat play off na domácím hřišti, musel v zápase 17. kola bezpodmínečně zvítězit na hřišti hodně favorizovaného soupeře, který se pohybuje celou sezónu v popředí ligové tabulky, a s kterým doma prohrál 3:6. To se Litvínovským nakonec povedlo, podle pohledu na výsledek bez problémů, a také předváděná hra by spíše odpovídala opačnému postavení týmů v tabulce. Bivoj nastoupil stále oslaben o 5 hráčů základní sestavy, ale posílen o nového člena realizačního týmu, Zelenku. Ve svém prvním zápase v dresu litvínovského áčka se objevili nadějní junioři Martin Fůs a Standa Dvořák.

Bivoj také nastoupil s úkolem odolat soupeřovu očekávanému úvodnímu tlaku, nadále pozorně bránit, a postupně co možná nejvíce ohrožovat branku domácích. To se podařilo téměř bezchybně, kdy na dlouho jedinou branku, a to vlastní, vstřelil ve 3. minutě litvínovský Roth. Sami brodští hráči se trefili až v 55. minutě.

Od 10. minuty se pak začínali osmělovat i Bivojové, a brankami v 15. a z přesilovky 20 vteřin před přestávkou se ujali vedení. Ve druhé třetině byl již hostující tým lepší i nebezpečnější, kontroloval balónek na svých florbalkách, ale přidal pouze jednu branku. Přežil v poklidu dvě vyloučení v posledních pěti minutách, kdy byl možná trochu přísně ale určitě zbytečně vyloučen Běhavý, za což zaplatí tučnou pokutu do týmové kasy. Na začátku třetí třetiny sice litvínovský Hulič neproměnil trestné střílení, ale když se postupně trefili Werner, Kropáček a Kumai, bylo skóre v polovině třetí třetiny již 1:6. Poté se utkání pouze dohrávalo. V závěrečné pětiminutovce padlo celkem 6 branek, na každé straně po třech.

Havlíčkův Brod - Bivoj Litvínov 4:9 (1:2, 0:1, 3:6). Branky a nahrávky: 15. Kropáček (Hulič), 20. Kumai (Hulič), 27. Kumai (Kropáček), 45. Werner (Kropáček), 48. Kropáček (Kumai), 52. Kumai (Hulič), 56. Kropáček (Hulič), 58. Kumai (Hulič), 59. Běhavý (Žďárský)

Po nočním návratu z Havlíčkova Brodu, se Bivoj následně přesunul do Prahy k zápasu s devátým týmem tabulky a s cílem co nejvíce se vzdálit soupeři, který jediný ho ještě může připravit o účast v play off.
Toto se zprvu velice dobře dařilo. Litvínov vedl 2:0, a i když se Vinohradům se štěstím podařilo v poslední minutě 1. třetiny vyrovnat, odskočil na začátku 2. třetiny dobře zorientovaným Žďárským v soupeřově brankovišti opět na dvoubrankový rozdíl. Poté rozhodně Bivojové neměli více ze hry, ale pozorně se bránili nájezdům soupeře bujujícímu o vše, a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Z nich nejblíže ke vstřelení gólu byl necelé 3 minuty před přestávkou Běhavý, před nímž se po narážečkách dvojice Kropáček - Hulič objevila zcela odkrytá domácí branka, ale brankář s obrovskou dávkou štěstí vyrazil. Následovalo známé pravidlo, a domácí minutu před koncem po jedné z mála chyb litvínovské obrany snížili, aby hned na začátku 3. třetiny dalekonosnou střelou z vlastní půlky nachytali jinak výborného Rodinu, který se v brance objevil poprvé po zranění, a vyrovnali. Domácím po vyrovnání narostla křídla.
A protože šly Vinohrady necelé 4 minuty před koncem poprvé v zápase do vedení z dobře zahrané přesilovky, při vyloučení Běhavého, a po obdrženém góle měli Bivojové problém se vůbec dostat k balónku, tak poslední šancí k vyrovnání byl volný úder v útočné třetině pouhých 6 sekund před koncem. Hosté až v tuto chvíli mohli odvolat gólmana.. Sýkora rozehrál, Hulič střílel, Pecháček dorážel, po něm znovu Kumai, a nakonec Kropáček dopravil v čase 59.59 balónek do sítě. A šlo se do prodloužení.
V něm už měl vyrovnáním nabuzený Litvínov daleko více ze hry, a po dvou neproměněných šancích přišlo rozhodnutí v čase 61.07, kdy se po dlouhém Rodinově výhozu trefil bravurně provedeným blafákem Běhavý, a částečně tak odčinil svá víkendová zbytečná vyloučení.

Královské Vinohrady - Bivoj Litvínov 4:5 pp. (1:2, 1:1, 2:1, 0:1). Branky a nahrávky: 7. Kumai (Werner), 16. Běhavý, 24. Žďárský (Hulič), 59:59 Kropáček (Kumai), 62. Běhavý (Rodina).

Bivoj si těmito získanými pěti body opět výrazně polepšil v boji o play off. Je sice i přes 5 výher v řadě stále na 8. místě prvoligové tabulky, ale již s osmibodovým náskokem na deváté Vinohrady a lepšími vzájemnými zápasy, a stále blíže týmům výše.
Na týmy na 3. a 4. místě ztrácí pouze 5 resp. 4 body, navíc v dalším dvoukole právě tyto týmy přivítá na domácí palubovce. V sobotu 5. února hostí v litvínovské hale u Koldomu Počenice a v neděli 6. února se SK Bivoj Litvínov v atraktivním duelu střetne s třetím týmem tabulky z Otrokovic ve 20 km vzdálené sportovní hale v Krupce u Teplic, a to po vzoru extraligových týmů a jejich vývozu florbalu do regionů.'

Program závěrečných 4 kol v základní části: 5. 2. Bivoj vs. Počenice (Litvínov, hala u Koldůmu), 6. 2. Bivoj vs. Otrokovice (SH Krupka!), 21. 2. Pelhřimov - Bivoj Litvínov, 22. 2. Č. Budějovice - Bivoj Litvínov.

Hráčky SK Bivoj Litvínov bojovaly v Jihlavě o posun v tabulce 1. ligy žen. Po dvou výhrách 5:3 nad Českými Budějovicemi a 9:3 nad Pardubicemi se probojovaly na 4. místo ve druhé nejvyšší soutěži. Hattrickem se ve druhém utkání blýska juniorka Ivana Lamková a vítěznou premiéru si v brance Bivojek odbyla dorostenka Bára Suchanová. Litvínovským ženám naposledy v sezóně pomohly útočnice Karlových Varů Andrea Čalfová a Radka Korcová, kterým skončilo střídavé hostování a vracejí se zpět do svého klubu. Holky nám neuvěřitelně pomohly, ze šesti utkání s nimi v sestavě jsme jich pět vyhráli. Za celý tým jim musím obrovsky poděkovat a popřát hodně úspěchů v dresu Karlových Varů," zhodnotil působení posil trenér Jan Popelka.

FBC Štíři Č. Budějovice - SK Bivoj Litvínov 3:5. Branky a nahrávky: 13. Turková (Lamková), 21. Kalinová (Štěpánová), 24. Kalinová, 37. Kornalíková (Flemrová), 38. Vacínová (Kalinová) Třetiny: 2:1, 0:2, 1:2.
SK Bivoj Litvínov - Sokol Proxisky Pardubice 9:3. Branky a nahrávky: 3. Lamková (Kalinová), 4. Kornalíková, 7. Kopýtková (Vacínová), 14. Korcová (Čalfová), 15. Lamková (Kalinová), 25. Vacínová (Kalinová), 27. Turková (Čalfová), 33. Lamková (Čalfová), 43. Kalinová (Čalfová) Třetiny: 5:1, 2:1, 2:1.