Mostečtí hokejisté rozstříleli Sokolov

02.02.2011 21:46:37 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Po dvou porážkách mostečtí hokejisté zase zabrali. Ve středečním utkání 33. kola II. ligy skupiny Západ roznesli na svém stadionu Sokolov 7:1 a definitivně si tak pojistili druhé místo po dlouhodobé části soutěže. Základ vítězství položili čtyřmi góly v prostřední třetině. Hattrickem se blýskl veterán Ivo Prorok.

O jakžtakž vyrovnaném souboji se dalo hovořit jen v první třetině. Potom mělo utkání už jednoznačného pána. Domácí přitom při troše šikovnosti nemuseli na úvodní gól čekat tak  dlouho. Hruška si však již v 5. minutě s trestným střílením neporadil, pro gólmana Štelmacha byl jeho nepovedený blafák snadným soustem.

Domácí dokázali herní převahu zúročit až po přestávce. Jejich střeleckou smršť nastartovaly dvě trefy vměstnané do 27 sekund a potom to už jelo. Přispělo k tomu i prohození centrů Vrtka s Divíškem. Právě on skóre při přesilovce otevřel.

„Vrátili jsme se k tomu, jak jsme hráli v Řisutech,“ poznamenal mostecký trenér Kamil Kašťák. „Myslím, že jsme byli ve všech směrech lepší, o vítězi nebylo pochyb,“ doplnil.

„První třetinu jsme odehráli celkem slušně, ale potom jsme tam byli už jen do počtu,“ vystihl dění na ledě sokolovský kouč Jan Michna.

V mostecké hře bylo stále více místa na parádičky, 41letý veterán Prorok si dokonce vystřihl hattrick. Zato Bíza by nedal gól, snad ani kdyby se hrálo do půlnoci. Jen ve třetí třetině zazdil tři tutovky. Jednou trefil horní tyč, potom minul odkrytou branku a nakonec zblízka trefil jen gólmana... prostě smolař večera.

Mostu ve zbývajích třech kolech základní části druhé místo už nikdo nevezme. „To ale neznamená, že bychom ty zápasy vypustili. Naopak,“ upozornil Kašťák. „Snažím se kluky motivovat, jako by to už bylo play off. To znamená hrát pozorně do obrany a zaměřit se na přesilovky.“

To vyšlo jeho týmu ve středu perfektně. Až na jednu skulinku toho soupeři v útočných aktivitách moc nepovolili. Navíc hned třikrát využili početní výhodu a dokonce přidali gól ve vlastním oslabení. Prostě po všech stránkách vydařené představení.

HC Most – HC Baník Sokolov 7:1

Branky a nahrávky: 27. Divíšek (Tauš, Havlůj), 27. Prorok (Bíza, Maxa), 32. Luštinec (Tauš, Charousek), 36. Vrtek (Charousek), 46. Prorok (Martinec, Maxa), 49. Divíšek (Tauš), 55. Prorok (Hruška, Bíza) – 44. Kořínek (Mudra). Rozhodčí: Dundr – Chochola, Marek. Vyloučení: 6:12. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 4:0, 3:1.

Sestava Mostu: Brzobohatý – Brožovský, Martinec, Müller, Šulc, Charousek, Havlůj – Luštinec, Vrtek, Tauš – Bíza, Prorok, Maxa – Přeučil, Divíšek, Hruška – Kail, Salač, Novák.