10 symfonie

Mostecká kriminálka byla loni úspěšná v boji s drogami

19.01.2011 08:58:04 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Mostecká kriminálka byla loni úspěšná v boji s drogami

Policie na Mostecku byla loni úspěšná v případech potírání drogové kriminality. Informovala o tom policejní mluvčí Ludmila Světláková. Podívejte se na případy, které kriminalisté v roce 2010 řešili.

Doma měl pervitin
Až dva roky vězení může čekat 33letý muž z Litvínova, kterého policejní komisař obvinil z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Muž měl dle kriminalistů v jednom mosteckém bytě, kde se loni zdržoval, přechovávat látku o hmotnosti pět gramů, ve které byla kontrolním testem prokázána přítomnost metamfetaminu. Látku policie nalezla při domovní prohlídce v prosinci loňského roku. Kromě ní zajistili muži zákona i rostlinný materiál, který byl zaslán na oddělení kriminalistické techniky k provedení odborné expertizy. Obviněný muž je stíhán na svobodě.

Drogu ukrýval ve sklepě
Z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky obvinil policejní komisař mostecké policie i 21letého muže z Mostu. Policisté u něj loni ve sklepě našli celkem 55 plastových sáčků s usušeným materiálem, které zajistili. Následnou provedenou odbornou expertizou bylo zjištěno, že v sáčcích je přes 40 gramů rostlinného materiálu, který obsahuje THC látku. Obviněný muž policistům uvedl, že látku užívá osobně a to právě ve sklepě, kde ji ukrýval. Mladému muži hrozí trest odnětí svobody ve výši jednoho roku.

V batohu měl nádobíčko na vaření pika
Na pět let do vězení se může podívat 27letý Mostečan. Toho policisté v Mostě stíhají za přečin výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a obvinili ho z něj. Muž byl kontrolován policejní hlídkou u jedné obce na Mostecku. Nesl batoh, ve kterém měl různé chemikálie a nádoby. Policisté hlídkové služby pojali podezření a obsah batohu zajistili. Kriminalisté ho pak odeslali kolegům na kriminalistickou techniku, kde byla provedena odborná expertíza zajištěných věcí. Tou bylo zjištěno, že předměty byly používány při výrobě pervitinu.

Hojně zásoboval pervitinem
Zdatný dealer drog čelí obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí mu za to až pětiletý trest odnětí svobody. Podle policie měl obviněný již od roku 2009 a i v loňském roce za finanční úhradu prodávat pervitin a to ve více jak stovce případů. Drogu prodával za peníze toxikomanům na různých místech města Mostu, v jednom případě se spokojil místo peněz s mobilním telefonem. Obviněný je stíhán na svobodě.

Policii kromě dokladů dal i sáček s drogou
Smůlu měl jeden cestující z Mělnicka, který seděl ve vlaku a projížděl mosteckým regionem. Tam ho právě kontrolovali policisté. Kromě dokladů měl 25letý cestující v kapse i plastový sáček, který obsahoval 32 gramů marihuany. Policie látku zajistila a nechala u ní provést rozbor. Kriminalisté zjistili, že konopí obsahuje látku THC. Muž byl proto obviněn z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a může být odsouzen až na jeden rok vězení.

Policie v autě cítila marjánku
Z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinila mostecká policie 22letého muže z Litvínova. Ten jiné osobě zadarmo poskytl marihuanu. Tu policie našla v osobním autě, ve kterém seděl obviněný i jeho zákazník. Policisté drogu našli poté, co ve vozidle ucítili zápach marihuany. Droga byla ukrytá v přihrádce palubní desky a policie ji zajistila ve třech sáčcích. Za tento přečin hrozí pachateli až pětiletý trest odnětí svobody.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT