10 symfonie

Absolutní propadák, Kometa uštědřila Litvínovu debakl

18.01.2011 20:49:14 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V utkání 42. kola Tipsport extraligy přijela do Litvínova brněnská Kometa a ustědřila domácí HC Benzina dokonalý debakl. Litvínov vypráskala 1:7.

Domácí od začátku nehráli dobře a tak nebylo divu, že do vedení šla jako první Kometa. Ta do konce úvodní dvacetiminutovky přidala ještě další dva góly a za hrozivého stavu 0:3 a pískotu tribun se šlo do šaten. Na začátku 16. minuty si dokonce musela domácí střídačka vzít oddechový čas.

Pokud litvínovští trenéři v druhém dějství kalkulovali s tím, že se s tím dá ještě něco udělat, přepočítali se. Domácí totiž pokračovali ve špatné hře a v polovině utkání dokonce inkasovali počtvrté, když se trefil z dálky Bičánek a vyhnal litvínovského gólmana Hübla z branky. Jeho místo zaujal Brzobohatý, ovšem i ten do konce druhé třetiny musel ještě jednou lovit puk ze své sítě.

V posledním dějství se už jen dohrávalo. Litvínovský obránce Stříteský sice snížil, ale to bylo ze strany domácích vše. Ti navíc ještě dvakrát inkasovali a odcházeli z ledu s totálním sedmibrankovým přídělem.

Po utkání kouč Komety Ladislav Lubina zářil šťěstím. „Konečně jsme začali střílet góly," oddechl si. „Jsme strašně šťastni za tři body. Především bych chtěl klukům poděkovat za zodpovědný a koncentrovaný výkon," dodal.

Naproti tomu trenérovi domácího HC Benzina Jiřímu Kučerovi po utkání moc do řeči nebylo. „Soupeř prakticky rozhodl už v první třetině, kdy nám dal tři branky," začal hodnocení Kučera s tím, že do druhé třetiny jeho tým nastupoval s cílem zvrátit nepříznivý stav. Jenže na ledě bylo všechno jinak. „Soupeř nám dal čtvrtý a pátý gól a nebylo o co hrát. Zápas se nám prostě nepovedl," uzavřel.

HC Benzina Litvínov - HC Kometa Brno 1:7
Branky a nahrávky: 41. Stříteský (Černý) - 9. Brabenec (Huml), 14. Dlouhý (Huml), 17. Mojžíš (Huml), 31. Bičánek (R. Hruška), 38. Veselý, 54. Širokovs, 59. R. Hruška (Bičánek, Erat). Rozhodčí: Schindler, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení 7:4, navíc Jánský (LIT) 10 min. os. trest. Využití 0:1. 4 216 diváků. Třetiny 0:3, 0:2, 1:2.

HC Benzina Litvínov: J. Hübl (31. Brzobohatý) - Černošek, Stříteský, Švarný, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Kubinčák - Majdan, Vopat, Rindoš - Bojer, Kracík, Gerhát.