Dobrovolnici

Most změří ve čtvrtfinále síly s Děčínem

12.02.2011 12:44:13 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Mostečtí hokejisté narazí ve čtvrtfinále play off na Děčín. Rozhodla o tom páteční předehrávka závěrečného 36. kola II. ligy skupina Západ, v níž Děčín podlehl doma 4:6 Sokolovu a po základní části mu tak připadne sedmé místo. Právě tým z této pozice bude soupeřem Mostu, o jehož druhé příčce je rozhodnuto již delší dobu. Nedělní zápas v Klatovech tak už bude pouze formalitou. Série s Děčínem odstartuje v úterý v Mostě (18.00).

Páteční utkání v Děčíně přitom bylo přímou bitvou o umístění na pátém až sedmém místě. Při určité shodě okolností, kdyby zápas dospěl až do prodloužení, případně samostatných nájezdů, se na předposlední příčku zajišťující účast ve vyřazovacích bojích mohl propadnout ještě Jablonec. Po pátku však už není co řešit, na Most připadne Děčín.

Řeklo by se, že souboj týmů dělících v tabulce více než dvacetibodová propast bude jednoznačnou záležitostí, ale pozor! Děčín není pro Most zrovna nejpříjemnějším soupeřem. První dva duely v sezoně sice vyzněly jasně ve prospěch favorita (5:2 a 6:1), ale v dalších dvou se radoval Děčín (3:0 7:4).

Hlavně poslední porážku mají mostečtí hráči i fanoušci v živé paměti, udála se totiž minulou středu. Stalo se tak v Mostě, když domácí neudrželi ve třetí třetině nervy na uzdě, hned tři se nechali vyloučit do konce utkání a tento úsek zápasu prohráli 1:4. Pokud by se něco podobného mělo opakovat i v play off, pro Mostecké by to byla mnohem větší rána.

Děčín nebyl žádaným soupeřem ani mezi samotnými mosteckými hokejisty. „Sokolov nebo Roudnici,“ odpověděl na dotaz, koho by si přál v prvním kole play off, útočník Jakub Maxa. A to bylo ještě před středečním debaklem... Nudu tenhle souboj rozhodně nenabídne.

Čtvrtfinálová série odstartuje v úterý v Mostě a o dva dny později bude pokračovat v Děčíně. Oba zápasy začínají v 18 hodin. Pokud ani jeden z týmů nedocílí dvou výher, o semifinalistovi se rozhodne v sobotu 19. února znovu v Mostě (17.00).