NJ Dobrovolnici

Litvínov zbrojí na závěr základní části

11.02.2011 16:20:35 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Litvínov zbrojí na závěr základní části

Litvínovští hokejisté se již od středy připravují na závěrečné tři zápasy základní části Tipsport extraligy, které rozhodnou o tom, zda se HC Benzina probojuje do play off. Před reprezentační přestávkou si mužstvo vytvořilo výbornou pozici, šestibodový náskok na jedenáctou Kometu Brno by měl být dostatečný. Promrhat jej by bylo trestuhodné.

I když Litvínov v posledním utkání před švédskými LG Hockey Games těsně podlehl Karlovým Varům a až v sedmém vystoupení pod novým koučem Vladimírem Kýhosem tak nebodoval, náladu v týmu, jenž si v předcházejících šesti duelech připsal úctyhodných 16 bodů, to nemohlo pokazit.

„Po vydařeném utkání s Plzní nám narostla křídla,“ připomněl po nezdaru s karlovarskou Energií obránce Ivan Švarný. „Najednou si mnohem více věříme a na ledě je to vidět,“ přidal Viktor Hübl, nejproduktivnější hráč Benziny.

Mužstvo trénuje v kompletním složení. Jedinou výjimkou je útočník Peter Jánský, jenž reprezentuje ve Stockholmu. Gólman Martin Volke, jenž má famózními výkony na litvínovském vzestupu největší podíl, je nachlazen, ale do startu poslední fáze soutěže by měl být stoprocentně fit.

Možná se na něm podepsal nedávný hektický program, kdy v sedmi dnech odchytal šest mistrovských utkání. Vedle vydatné pomoci Litvínovu se postaral i o záchranu svých Litoměřic v první lize.

Pro nováčka druhé nejvyšší soutěže tak sezona skončila, takže méně vytížení už budou i hráči, kteří naopak hráli na střídavý start z Litvínova za Litoměřice jako Stříteský nebo Bojer.

Pokud Litvínov už v následujícím 50. kole ve středu 16. února v českobudějovické Budvar Areně získá aspoň o bod více než brněnská Kometa, kterou čeká existenční duel na horkém ledě v Plzni, bude mít postupovou definitivu.

V opačném případě si na potvrzení účasti v předkole play off budou litvínovští hráči muset počkat minimálně do pátku, kdy v severočeském derby přivítají Liberec (18.10 hodin). Dlouhodobou část soutěže Benzina zakončí příští neděli na ledě Kladna.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT