NJ Dobrovolnici

Atleti Dekastello, Rubeš a Petr zářili

11.02.2011 08:57:05 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Atleti Dekastello, Rubeš a Petr zářili

Společně se soutěží mužů a žen proběhl v přetlakové hale USK Praha také Krajský přebor jednotlivců v atletice pro kategorii dorostu. Mezi sportovci ve věku 16 a 17 let se představilo také sedm zástupců Atletického klubu Most. Na své konto si připsali celkem sedm medailí (dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové).

V soutěži dívek reprezentovalo v hlavním městě mosteckou královnu sportů pouze duo závodnic. Obě mostecké dívky mají pro atletiku skutečně velice dobré somatické předpoklady. Výsledkově lépe se dařilo studentce sportovního gymnázia v Mostě Aleně Singerové. Již více let poutá pozornost atletických odborníků svojí všestranností, kterou potvrdila také na Strahově. Všechny její výkony mají velmi solidní úroveň, nejvýše stojí výsledek ve vrhu koulí. Stále velmi rychle rostoucí Barbora Cwierzová opět prokázala své velice dobré odrazové předpoklady. Zaujala zejména výkonem a bronzem ve výšce.

Pětice chlapců navázala na tradičně velmi slušnou úroveň mostecké dorostenecké atletiky svými výsledky i medailovým ziskem. Přes zranění kotníku na posledním tréninku před soutěží imponoval mimořádně fyzicky disponovaný vrhač a zejména kladivář Michael Rubeš. V pro něho doplňkovém vrhu koulí vybojoval výtečným výkonem stříbro, ale jeho fyzické parametry opravňují nadějného mosteckého atleta i jeho úspěšného trenéra Mojmíra Klímu pomýšlet ještě na mnohem lepší výsledek.

Mílař Jiří Dekastello konečně prolomil další hranici a naznačil, že jeho výkon již brzy získá ještě lepší kvalitu. Překážkář Kryštof Petr zaběhl jeden z lepších časů, přesto se stále nemůže dostat ze svého stínu. V jeho silách je totiž díky jeho naprosto ojedinělému technickému talentu výkon nepoměrně lepší. Ke vší své smůle se navíc zranil při posledním pokusu ve skoku do dálky.

Ze dvojice mosteckých sprinterů si výrazně lépe vedl Miroslav Roštejnský, který pozvolna navazuje na své velmi dobré výsledky v kategorii žactva. Jakub Petrtýl zaujal výrazným zlepšením zejména v rozběhu na 60 metrů.

Na první vrchol krajské termínové listiny naváže již tento pátek první díl seriálu Mistrovství České republiky, kterým se pravidelně v posledních letech stává národní šampionát vícebojařů. Mosteckou atletiku bude reprezentovat dvojice nadějných sportovců – junior Lukáš Kondr a starší žák Evžen Kováč.

Před zahájením velmi zajímavé soutěže si zatím lépe vede mladší ze dvojice. Kováč se totiž nachází na slibné třetí příčce průběžných republikových tabulek. A to jeho výkony mají přitom ještě veliké rezervy.

Zajímavá bude z mosteckého pohledu také konfrontace odchovance místní atletiky Davida Sazimy se světovým rekordmanem Romanem Šebrlem a dalšími předními českými vícebojaři. Ve hře může být i případná účast na Mistrovství Evropy, které se uskuteční první březnový víkend v Paříži. Lze jen litovat neúčasti jasného favorita soutěže juniorů Václav Sedláka, který se zranil během veřejných závodů v Praze. Soutěž vícebojařů hostí atleti pražského Olympu ve své hale ve Stromovce.

V neděli bude souběžně probíhat na Strahově Přebor Ústeckého kraje staršího a mladšího žactva.

Na snímku Kryštof Petr (vpravo) s Davidem Sazimou a Lukášem Kondrem.

Výsledky dorostu AK Most na KP v hale 2011:
Dívky – 60 m: 6. Singerová 8,90, 8. Cwierzová 9,72. Dálka: 4. Cwierzová 420. Výška: 3. Singerová a Cwierzová 140. Koule (3 kg): 2. Singerová 11,19, 5. Cwierzová 7,59.
Chlapci – 60 m: 5. Roštejnský 7,66 (v rozběhu 7,62), 10. Petrtýl 8,56 (v rozběhu 8,30). 200  m: 3. Roštejnský 25,25, 5. Petrtýl 28,49. 1500 m: 1. Dekastello 4:29,69. 60 m př.: 1. Petr 9,00. Koule (5 kg): 2. Rubeš 13,91.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT