NJ Dobrovolnici

Ministr John v pátek navštívil Litvínov

28.01.2011 18:02:09 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

Ministr John v pátek navštívil Litvínov

Do Litvínova na návštěvu zavítal v pátek ministr vnitra a místopředseda vlády Radek John. Starostovi Šťovíčkovi a obyvatelům Horního Jiřetína přivezl infomaci o tom, že vláda projedná rychlou novelu Horního zákona ještě letos. Zajímal se také o bezpečnost ve městě.

„Chtěl jsem ujistit obyvatele jak Litvínova, tak i Horního Jiřetína o tom, že jim nikdo z moci státu jejich majetek nevyvlastní," řekl John s tím, že rychlá novela Horního zákona vypustí právě paragrafy, podle kterých vyvlastnění ve prospěch státu z důvodu těžby hnědého uhlí bylo možné.

Rychlou novelu Horního zákona vláda zařadila do programu legislativních prací na rok 2011.

„Pokud bude chtít někdo pod Horním Jiřetínem nebo v blízkosti Litvínova těžit uhlí, musí se dohodnout s majiteli nemovitostí a pokud se nedohodne, tak se zkrátka těžit nebude," řekl dále John.

Ministr také podotkl, že to byl právě starosta Litvínova Šťovíček, který vládu přesvědčoval o tom, jak má být novela v zákoně formulována. „Msty se mi zdálo, že to bylo až do extrémních formulací," prohlásil k tomu John. „Kdepak, já jsem jenom chtěl, aby se vláda držela toho, co je součástí koaliční dohody," oponoval litvínovský starosta.

„Pro nás to jsou velice příznivé zprávy," reagoval na ministrova slova místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.

Ministr se ve městě také zajímal o bezpečnostní stránku. Prohlédl si sídliště Janov a služebnu státní i městské policie. „Chtěl jsem vidět v praxi, jak policie funguje v nových podmínkách," prozradil.

K Janovu konstatoval, že bylo vidět, že se zde udělal veliký kus práce. Slíbil, že situaci bude policie monitorovat a pokud by ji vyhodnotila jako bezpečnostní riziko, zdejší obvodní oddělení posílí. Stalo by se tak přeskupením v rámci Ústeckého kraje.

Nulová tolerance, kterou vyhlásil společně s místostarostou Klikou dnešní starosta Šťovíček, a v které pokračovala radnice pod vedením starosty Voláka, John označil za přesně ten správný návod a dobrý příklad. „Zákony musí patit pro všechny stejně," dodal.

Podle Šťovíčka radnice v Nulové toleranci hodlá pokračovat.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT