05-divadlo

Maxa by s hokejovým Mostem rád postoupil

03.02.2011 09:27:54 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Maxa by s hokejovým Mostem rád postoupil

Mosteckým hokejistům vypomáhá z extraligového Litvínova. Útočník Jakub Maxa teď chce svému novému týmu pomoci co nejdál. Nejlépe až k postupu do I. ligy.

„Nejdřív se ale musíme dostat do finále druhé ligy a urvat ho,“ připomíná. „Teprve potom můžeme začít myslet na případnou baráž. Tam už by se hrálo na krev, rozhodovat bude momentální forma, psychika, ale i štěstí. Pokusím se udělat všechno, aby nám to vyšlo.“


Právě na vypjaté bitvy o hokejový život se 21letý útočník těší. „V play off půjde úroveň hry každým kolem nahoru,“ upozorňuje. „Bude se hrát mnohem důrazněji, více do těla. Budou to úplně jiné zápasy než teď."


Maxa přiznává, že ve druhé lize občas složitě hledá motivaci, jak jít do soubojů na sto procent. „Mám s tím trošku problém, hra je pomalejší. Občas si po zápase říkám, že jsem do toho mohl dát víc. Věřím, že v play off s tím nebude problém a bude se mi také více dařit střelecky,“ spřádá plány.

 

„V extralize nemáte na nic čas, zaváháte a hned dostanete ránu. Pořád si musíte dávat pozor,“ nabízí porovnání soutěží, mezi nimiž ční hokejová propast. Proto také zpočátku nebyl stěhováním z Litvínova do Mostu moc nadšený. „Se zapadnutím do mužstva jsem ale neměl žádný problém. Je tady perfektní parta, většinu kluků jsem navíc znal,“ přibližuje.

 

V této sezoně stihl za litvínovskou Benzinu osm zápasů Tipsport extraligy. Na kontě jich tak v elitní soutěži má jedenáct a věří, že to není číslo konečné. „S Litvínovem pořád trénuju. Uvidíme po sezoně, jestli tam o mě bude ještě zájem. Doufám, že ano,“ uzavírá.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT