10 symfonie

Litvínovský starosta Šťovíček napsal otevřený dopis

18.01.2011 10:31:21 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

Litvínovský starosta Šťovíček napsal otevřený dopis

Litvínovský starosta Milan Šťovíček napsal v pondělí 17. ledna otevřený dopis, který je určen široké veřejnosti, sportovcům a zejména zaměstnancům společnosti SPORTaS k situaci, která panuje kolem financí.

Starosta v dopise píše, že všechny jmenované oslovuje ve chvíli, kdy finanční situace společnosti SPORTaS je velmi složitá. „Za Radu města Litvínova vás chci ujistit, že vedení města má vůli řešit vzniklé problémy a není důvod obávat se uzavření popřípadě omezení provozu sportovišť provozovaných společností SPORTaS, s.r.o. Předpokládáme, že se celá situace stabilizuje po schválení rozpočtu města Litvínova na rok 2011 a po schválení smlouvy o poskytnutí neinvestiční dotace pro společnost SPORTaS na jednání zastupitelstva konaném 27. ledna," píše dále v dopise Šťovíček.

Ten také poukazuje na to, že celá tato situace vznikla v důsledku neschválení rozpočtu na prosincovém jednání zastupitelstva města a radnice tak musí až do doby, než bude schválen rozpočet, hospodařit s rozpočtovým provizoriem. „Tyto podmínky však neumožňují hradit provozní náklady obchodních společností, byť je město jejich jediným vlastníkem," vysvětluje dále litvínovský starosta.

Šťovíček dále oslovuje zaměstnance SPORTaSu: „Věřím, že pochopíte vzniklé obtíže a že se situaci ve společnosti podaří úspěšným přijetím patřičných rozhodnutí na jednání zastupitelstva dne 27. ledna stabilizovat."


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT