Litvínov veze ze Sparty tři body!

25.01.2011 22:29:01 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Druhé vítězství pod vedením kouče Vladimíra Kýhose si připsali na své konto hokejisté extraligového HC Benzina Litvínov. Po nedělní výhře získali v dohrávce 35. kola skalp Sparty a znovu jsou v desítce pro play off.

Týmu opět pomohl svým výborným výkonem brankář Volke, proti kterému v druhé třetině neproměnil Ton trestné střílení za faul Černoška. Litvínov pak potvrdil známé pořekadlo Nedáš - dostaneš! A Sparta brzy inkasovala. Ve 29. minutě se trefil Kubinčák. Na konci druhé třetiny srovnal Žalčík, ale Sparta se z vyrovnání radovala pouhých 32 vteřin. To se prosadil Hübl a vrátil Litvínovu vedení.

V posledním dějství pak ještě skórovali Jenáček a Černošek, kteří tak završili skvělý výkon týmu a zisk tří velice cenných bodů. Výhra znovu posunula Litvínov do desítky, kde má zajištěnou účast v předkole play off. Jedenáctá Plzeň ztrácí dva body.

Do Prahy vyrazilo povzbudit své žluto - černé koně pět autobusů litvínovských fanoušků. Ti od klubu na cestu dostali 200 papírových vlaječek

HC Sparta Praha - HC Benzina Litvínov 1:4
Branky a nahrávky: 40. Žálčík (Macholda, Karpov) - 29. Kubinčák (Lukeš, Švarný), 40. V. Hübl (Lukeš), 49. Jenáček (Kracík), 57. Černošek (Černý). Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Jánský (LIT) 10 minut os. trest. Bez využití. Diváci: 5316. Třetiny 0:0, 1:2, 0:2.
HC Benzina Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Skuhrovec, Švarný, Jareš, Gula, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Vopat, Trávníček - Černý, Kracík, Jenáček - Majdan, Bojer, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.