01judo

Policie ukončila pátrání po parašutistovi

25.01.2011 18:16:53 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Policie ukončila pátrání po parašutistovi

Mostečtí policisté v úterý spolu se zásahovou jednotkou Ústeckého kraje ukončili pátrání po údajném parašutistovi, který měl v sobotu odpoledne spadnout do jezera u děkanského kostela v Mostě. Informovala o tom policejní mluvčí Ludmila Světláková.

„V pondělí policejní potápěči po celý den prohledávali jezero, nic konkrétního však nenašli," konstatovala Světláková s tím, že na místo byli přizváni i svědci a sportovce, který ve stejné době u jezera provozoval kitebording.

Policie vypátrala i další svědky, kteří se kolem jezera v sobotu odpoledne pohybovali. Ti si však žádného padáku nevšimli a vyšetřovací verzi tak nepotvrdili. Kriminalisté pátrali i mezi pohřešovanými osobami v ČR a informaci předali německým kolegům. Mezi pohřešovanými však nenašli žádnou osobu, která by aktuálně zmizela právě v sobotu a měla by k létání nějaký vztah.

V úterý dopoledne se k jezeru policisté vrátili, aby vyšetřovacím pokusem prověřili, zda létající předmět nemohl být něčím jiným než padákem. „S ohledem na výsledky šetření a pátrání policie jednoznačně nezjistila, že by do jezera někdo spadl a pátrání na vodní ploše dnes ukončila," uzavřela Světláková.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT