Dobrovolnici

Litvínov prohrál po nájezdech doma se Slávií

14.01.2011 21:33:41 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V utkání 40. kola Tipsport extraligy prohrál HC Benzina Litvínov na svém ledě s týmem pražské Slávie 2:3 po samostatných nájezdech. V normálním čase utkání skončilo 2:2.

První gól vstřelili domácí v polovině 20. minuty, když obránce Švarný vystřelil od modré a odražený kotouč skončil za zády Kopřivy. Litvínov tak za pouhých 5 vteřin využil přesilovku, když na trestné seděl vyloučený Kolařík.

V druhé třetině Slavia vyrovnala, když se ve 25. minutě prosadil Tomica. Hned na začátku třetího dějství strhnul vedení na stranu Pražanů Třetina a domácí se dlouho trápili, než se jim podařilo srovnat stav. Šťastným střelcem byl Majdan. Za nerozhodného stavu 2:2 se šlo do prodloužení, ovšem ani v něm se o vítězi nerozhodlo. Následovaly samostatné nájezdy, v nichž ani jeden z domácích exekutorů svou příležitost neproměnil, zatímco Svoboda ze Slávie svůj nájezd dokázal proměnit. Dva body tak putovaly do hlavního města, pod Krušnými horami tak zůstal jeden.

„Podle mě utkání hodně ovlivnilo počasí, protože se oteplilo a led byl podle mě měkký," řekl v úvodu hodnocení trenér Litvínova Robert Reichel. „Jinak zápas to byl průměrný, prohráli jsme po nájezdech, a to je vždycky loterie. Bohužel, více štěstí při nich měl dneska soupeř," uzavřel zápas domácí kouč.

HC Benzina Litvínov - HC Slávia Praha 2:3 po sam. nájezdech
Branky a nahrávky: 20. Švarný (Jánský), 48. Majdan (Trávníček) - 25. Tomica (T. Svoboda), 42. Třetina (T. Svoboda), rozh. nájezd T. Svoboda. Rozhodčí: Trombík, Šír - Rozlílek, Bádal. Vyloučení 6:3, využití 1:0. Třetiny 1:0, 0:1, 1:1 - 0:0 - 0:1sn.

HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Černošek, Stříteský, Švarný, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Kubinčák, Jenáček, Černý - Majdan, Vopat, Trávníček - Bojer, Rindoš, Gerhát.