Dobrovolnici

Litvínov podruhé vybrakoval Spartu

04.02.2011 20:50:42 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Hokejistům Litvínova se podařil husarský kousek. Během jedenácti dnů dvakrát vyloupili Spartu! Po vítězství 4:1 z minulého úterý si v pátek z Holešovic přivezli důležité tři body za výhru 3:1. Benzina tak stále drží pozice zajišťující účast v předkole play off.

Pod trenérem Vladimírem Kýhosem šlapou. V šesti zápasech po příchodu nového kouče si mužstvo připsalo neuvěřitelných šestnáct bodů! A pevně kráčí za svým cílem prodrat se do vyřazovacích bojů.

O včerejším úspěchu Litvínovští rozhodli na začátku třetí třetiny, kdy se v rozmezí pouhých čtrnácti sekund trefili Vojtěch Kubinčák a Jaroslav Kracík. Hosté tak rázem vedli už 3:0 a náskok si pohlídali, i když Michal Dragoun připravil gólmana Martina Volkeho o druhé čisté konto ve žlutočerných barvách. Výpomoc z prvoligových Litoměřic se pyšní báječnou bilancí, v sedmi zápasech za Litvínov inkasovala pouze 11 gólů a úspěšnost zásahů si drží  nad fantastickými 95,5 %.  Ke včerejšímu vítězství Volke přispěl 29 zákroky.

V neděli od 18.10 se na stadionu Ivana Hlinky představí Karlovy Vary, další tým balancující na hraně postupové desítky pro play off.

HC Sparta Praha – HC Benzina Litvínov 1:3

Branky a nahrávky: 48. Dragoun (Karpov, Luňák) – 4. V. Hübl (Lukeš, Kubinčák), 42. Kubinčák (V. Hübl, Jareš), 42. Kracík (Skuhrovec, Černý). Rozhodčí: Rudý, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8747. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2.

Sestava Litvínova: Volke – Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Černý, Kracík, Jenáček – Jánský, Vopat, Trávníček – Majdan, Hanzl, Gerhát.