05-divadlo

Florbalisté se představí naposledy doma

04.02.2011 11:19:20 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Florbalisté se představí naposledy doma

Vytvořit si co nejlepší pozici pro play off, s takovým cílem půjdou do závěrečných dvou domácích zápasů první ligy florbalisté SK Bivoj Litvínov. V hale u Koldomu přivítají v sobotu od 17.30 tým SFK Kozel Počenice a v neděli pak od 15 hodin Panthers Otrokovice. 

Litvínovští jsou čtyři kola před koncem základní části na osmém místě, na deváté Vinohrady mají osmibodový náskok a navíc pro ně hovoří i vzájemná bilance s pražským týmem. Účast v osmičlenných vyřazovacích bojích by jim tak neměla uniknout a hledět mohou především na situaci před sebou.

Oba víkendoví soupeři jsou zatím před bivoji, kteří na třetí Počenice ztrácejí pět a na čtvrté Otrokovice pouhé čtyři body. V případě úspěchu se tedy mohou dostat těmto týmům na dostřel.

Zaútočit na elitní čtyřku, která bude mít výhodu startu čtvrtfinále na domácím hřišti, mohou litvínovští florbalisté v závěrečném dvoukole dlouhodobé fáze soutěže. Za dva týdny se představí v Pelhřimově a Českých Budějovicích, tedy na půdě týmů, které již nemají šanci na postup do play off.

Vítěz první ligy si zajistí přímý postup do extraligy, poražený finalista pak účast v baráži s předposledním týmem nejvyšší soutěže.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT