NJ Dobrovolnici

Kýhos, nový litvínovský kouč, exkluzivně pro Naše Mostecko

23.01.2011 12:04:53 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Kýhos, nový litvínovský kouč, exkluzivně pro Naše Mostecko

Novým koučem extraligového HC Benzina Litvínov je od nedělního rána Vladimír Kýhos, někdejší litvínovský hráč a trenér. Klub se s ním dohodl na smlouvě do konce této sezóny s opcí na příští ročník.

Mužstvu byl Vladimír Kýhos představen před dopoledním rozbruslením a poprvé je povede do dnešního utkání 44. kola Tipsport extraligy s Plzní, které začíná v 18.10 hodin na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Do Litvínova se Kýhos vrací po svém působení v Táboře. Webu Naše Mostecko poskytl nový litvínovský kouč jako prvnímu krátký rozhovor.

Přicházíte k mužstvu v situaci, kdy se mu nepovedlo několik zápasů v řadě, klub by chtěl do předkola play off, tým předtím spadl v tabulce na místo, které mu to nezaručuje. Co to pro vás znamená?
Situace určitě není jednoduchá. Hraje se o play off a bohužel mužstvo se dostalo do situace, kdy je každý zápas pro něj hodně důležitý. Jaká je situace v mužstvu, to zatím nevím, jsem tady krátce, ale nemyslím si, že by na tom bylo duchem nějak špatně. Myslím si, že na hráčích je vidět odhodlání a já jenom doufám, že nějakými drobnými úpravami například systému hry, ale hlavně nasazením, budeme schopni zápasy slušně odehrát a získat v nich potřebné body.

Měl jste možnost Litvínov v právě probíhajícím ročníku sledovat?
Poslední zápasy, asi tři jsem viděl. Přečetl jsem si jeho hru, proto bych rád v tomto směru udělal nějaké úpravy, zejména bych nechtěl, aby mužstvo hrálo tak pasivně, jako jsem ho viděl hrát já. Chtěl bych, aby tým byl aktivnější, hlavně při zápasech doma, tak musíme mít aktivitu daleko více na svých hokejkách.

Troufnete si odhadnout, jak bude vypadat dnešní zápas s Plzní?
Bude to hodně těžké. Plzeň je rozjetá, její hráči si věří, dodržují herní systém, který se jim vyplácí. Šlape jim to. Já doufám, že i když jsme společně s týmem neměli nějaký velký čas na přípravu, tak že to zvládnem a body vybojujeme.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT