NJ Dobrovolnici

Kabíček: Baník není v situaci, kdy by měl vyhlásit insolvenci

28.01.2011 18:19:29 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Kabíček: Baník není v situaci, kdy by měl vyhlásit insolvenci

Předseda představenstva FK Baník Most Petr Kabíček na klubovém webu zareagoval na zprávy ve sdělovacích prostředcích, v nichž vedení města Mostu informovalo, že fotbalovému klubu navrhne, že by měl vyhlásit insolvenční řízení.

„Naše společnost není v situaci, kdy by měla vyhlásit insolvenci," říká Kabíček tím, že klub má sice závazky z obchodního styku, ale jejich splacení určitě nastane v termínech dohodnutých s dodavateli.

„Navíc registrujeme pohledávky jak z obchodního styku, tak u členů ČMFS, tedy fotbalových klubů, které by měly pokrýt z velké části závazky FK Baník Most," doplňuje. Podle něj bilance závazků a pohledávek společnosti proto není tak hrozivá, jak se prezentuje v tisku.

FK Baník Most si vzal v minulosti úvěry na rekonstrukci stadionu ve výši 48 milionů korun, aby splnil licenční podmínky pro první fotbalovou ligu. Splátky těchto úvěrů zatěžují klub částkou kolem 8,5 milionu korun ročně. Tyto úvěry byly řádně schváleny na valných hromadách akciové společnosti, kde byli i zástupci akcionáře města Mostu. Úvěry se splácí.

„Jediným subjektem, který v současné době klub financuje, je SIAD Czech, většinový vlastník FK Baník Most. Tato společnost nesla na svých bedrech největší podíl financování klubu od roku 2003. Financovala postup do první ligy a rozvoj Fotbalové akademie Josefa Masopusta. SIAD je spjat s naším regionem od roku 1993. Podporuje nejen sport, ale i zdravotnictví, charitativní projekty a kulturu na Mostecku i po celé České republice. A chce tak činit i do budoucna," uzavírá Kabíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT