sport-jedna

Jánský o hattricku: Jsem za něj rád, můj první extraligový

29.12.2010 09:08:06 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Hvězdou úterního večera na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, kde domácí HC Benzina hostil Oceláře z Třince se stal křídelní útočník Peter Jánský, který soupeři nastřílel tři góly a dosáhl tak hattricku.

„Můj první extraligový, takže paráda. Jsem za to moc rád," nechal se po skončení utkání slyšet pětadvacetiletý litvínovský forvard s tím, že důležité pro něj je, že se vyhrálo a získali tři body. Jeho hattricku však předcházela jedna podstatná událost. Jánský totiž měl hned v úvodu velkou šanci, jenže v momentě, kdy se snažil obelstít třineckého brankáře Hamerlíka blafákem, mu kotouč sjel po hokejce a puk tak neskončil v brance. „Když jsem potom při výměně útoků na ledě dojel na střídačku, tak jsem si hokejku vyměnil," prozradil později šťastný litvínovský střelec. Do utkání totiž nastoupil s úplně novou holí a po pár minutách se mu nějak nezdála, byla prý málo ohraná. „Tak jsem se vrátil k té staré, kterou jsem měl jako náhradní," přiznal Jánský.

A začaly se dít věci. Nejdříve ve 14. minutě tečoval při přesilovce střelu V. Hübla, která tak skončila za Hamerlíkovými zády a poslal Litvínov do vedení 1:0. Svůj druhý gól v utkání Jánský přidal za stavu 3:1, opět po střele V. Hübla z úhlu, kdy se snažil jít víc k brance soupeře. Jak sám po utkání podotkl, puk tam odněkud vypadl a tak jej dorazil. Při svém třetím gólu v utkání, který padl ve třetí třetině v čase 51.05 to prý vzal tak trochu na sebe. „Najel jsem si a zkusil vystřelit přes bránícího hráče a vyšlo to, byl z toho gól," popsal situaci Jánský. Puk tentokrát skončil v síti brankáře Vojtka, který v polovině utkání vystřídal Hamerlíka. Ten se zranil, když se marně snažil roznožkou zabránit tomu, aby Ručinský vstřelil gól.
Na otázku, jaká bude oslava hattricku, Jánský odpověděl: „Doufám, že mi přítelkyně udělá nějakou dobrou večeři."

Puk se kterým dosáhl svého prvního extraligového hattricku si Jánský neschoval. „Nějak jsem na něj zapomněl," přiznal.

Bilance Petera Jánského po 34 odehraných kolech Tipsport extraligy: 32 zápasů, 16 branek, 4 asistence, celkem 20 bodů v tabulce produktivity.

Podívejte se ve fotogalerii, jak hrál Peter Jánský v utkání s Třincem.