10 symfonie

Házenkářky prohrály s Veselím v semifinále Českém poháru

29.12.2010 10:33:23 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

V úterním semifinále Českého poháru žen nestačily házenkářky DHK Baník Most na tým Veselí nad Moravou a prohrály 30:24.

Veselí mělo s mosteckým nováčkem interligy potíže jen v první půli. Ještě pět minut před pauzou vedl domácí favorit pouze jednogólovým rozdílem. Potíže soupeřkám z Veselí dělala zejména Hana Martínková. Reprezentační spojka, vysoká 189 centimetrů, nastřílela v utkání třináct branek, a to přesto, že na ni soupeř nasadil osobní obranu.

Na přelomu poločasů však klíčové hráčce Mostu došel dech, naopak Fleková s Chmelařovou v dresu Veselí střílely dál. Dohromady se postaraly o 19 gólů.

V druhém semifinálovém utkání pak zdolala Slávia Praha celek Zlína 38:25. V dnešním finále se tak utkání Veselí se Slávií.

Utkání se hraje od 19.25 hodin a vysílá jej přímým přenosem ČT4 Sport.