01judo

Házenkářky porazily Duslo a udělaly krok k udržení interligy

24.01.2011 11:43:38 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

V patnáctém kole WHIL hostily házenkářky DHK Baníku Most třetí celek interligy, velmi silné družstvo ze Slovenska, Duslo Šal´a. Vítězstvím 31:27 udělaly výrazný krok k udržení nejvyšší soutěže.

Vstup do zápasu měl lepší favorit ze Slovenska, ale brzy se začala karta otáčet, v 6 minutě díky čistému hattricku Baňuškové už vedl Most 3:2. Obě družstva předváděla špičkovou házenou. Domácí družstvo Černých andělů vycházelo z velmi dobře zajištěné obrany. Celý kolektiv hráček se pohyboval po hřišti s určitou lehkostí. Částečně osobně byla bráněna kanonýrka Mostu Hana Martinková, která se jen těžce dostávala do střeleckých pozic. O to více se střelecky prosazovala obě křídla Karin Schererová a Martina Vysloužilová. Do kabin se ale odcházelo za jednobrankového vedení hostí.

Do druhého poločasu nastoupilo domácí družstvo s ještě větší vůlí a začalo soupeře přehrávat ve všech směrech. V závěru dokázali hosté zkorigovat na rozdíl pouhých dvou branek a všichni čekali drama. Jenže vše s přehledem vyřešily mostecké hráčky. V rychlém sledu přidaly další 4 branky a bylo rozhodnuto. Vítězstvím udělaly házenkářky Baníku první krok k vzestupu interligovou tabulkou.

„My jsme věděli, že nás čeká silný soupeř. Na podzim jsme v Šal´e dostali nakládačku, ale od té doby se hodně změnilo," prozradil v úvodu hodnocení trenér domácího celku Tomáš Kuťka. „Víc než samotná výhra, mě těší změna herního projevu. Na naší cestě, kterou jsme si vytýčili jsme už podstatně dál. Hrajeme modernější, rychlejší házenou, ale protože to nemáme ještě zažité, pramení z toho i naše chyby, kterých se dopouštíme," řekl dále trenér s tím, že jeho tým měl v zápase dvě slabší chvíle. „Ale obrovskou bojovností a kvalitní obranou se nám vždy podařilo se z krize dostat. Mrzí mě, že jsme zahodili strašně moc šancí, na druhou stranu jsem ale moc rád, že jsme si takové šance dokázali připravit. V družstvu se mě líbil kolektivní duch celého týmu. I diváky jsme myslím přesvědčili, že naše hra je líbivá," dodal Kuťka.

DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šal´a 31:27
Sestava a branky Most: Müllnerová, Machová - Štolfová, Dvořáková 2, Tomášková 1, Benešová, Mrkvičková 1, Beňušková 8, Vysloužilová 6, Kovačková, Martinková 4, Schererová 4, Kupková 1, Kylarová 4/3. Nejvíce branek Šal´a: Vidiečanová 8/1, Szarková 5, Weibelová 4. Vyloučení: 1:4, 7m hody: 5/3 : 4/1, rozhodčí: Pavlát, Pešek, 300 diváků. Poločas 12:13.