10 symfonie

Florbalisté přes porážku v play off

09.02.2011 21:31:27 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Úspěšní pouze z padesáti procent v posledním domácím dvojutkání základní části I. ligy byli florbalisté SK Bivoj Litvínov. Zatímco s Počenicemi si poradili 7:3, s Otrokovicemi padli 4:8. Prakticky tím přišli o šanci protlačit se ještě do elitní čtveřice. Před play off tak budou čekat na to, který z týmů první čtyřky si je pro čtvrtfinále vybere.

Florbalisté si přesto už před závěrečnými dvěma zápasy zajistili účast ve vyřazovacích bojích. V šesti zápasech v řadě totiž ztratili pouhé dva body, když dvakrát vyhráli až v prodloužení. Není bez zajímavosti, že podobně se dařilo i litvínovským hokejistům. Také oni si ze šesti utkání připsali šestnáct bodů, s tím rozdílem, že pětkrát vyhráli v normální hrací době a jednou padli po nájezdech.

V neděli obě tyto série skončily. Pokaždé se tak stalo na litvínovské půdě a vždy se o to postarali neoblíbení soupeři. Florbalisté nestačili na již zmiňované Otrokovice, hokejisté podlehli Karlovým Varům. Jedná se o jediné týmy v příslušných soutěžích, s nimiž Litvínovští nezískali v této sezoně ani bod.

Zatímco hokejisté musí postup do play off ještě potvrdit, florbalisté již mají naprostou jistotu. Teď jde jen o to, který soupeř na ně připadne. A nebude o tom rozhodovat postavení v tabulce, ale volba nejlepších týmů základní části soutěže. Letošní novinkou je totiž právo výběru, podobně jako tomu je třeba ve švédské hokejové lize.

SK Bivoj Litvínov – SFK Kozel Počenice 7:3

Branky a nahrávky Litvínova: 18. Běhavý (Sýkora), 25. Sýkora, 36. Kumai (Hulič), 37. Hulič, 38. Kumai (Hulič), 48. Běhavý (Sýkora), 56. Hulič (Werner). Třetiny: 1:1, 4:0, 2:2.

SK Bivoj Litvínov – Panthers Otrokovice 4:8

Branky a nahrávky Litvínova: 18. Krejčí (Hulič), 20. Kumai (Kropáček), 33. Kumai (Fůs), 45. Kropáček (Hulič). Třetiny: 2:5, 1:1, 1:2.