10 symfonie

Dorostenci Baníku se střetli s týmy Příbrami

10.01.2011 09:58:04 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

V druhém kole fotbalového memoriálu Vlastimila Marečka se střetli dorostenci Baníku Most s týmy 1. FK Příbram. Hrálo se na umělé trávě v sousedství Stadionu Josefa Masopusta v Mostě.

Starší dorost, kategorie U19 svému soupeři podlehl 0:1. Pro Mostecké to bylo první přípravné utkání po třítýdenní dovolené, když předtím hráči absolovovali pouze jediný trénink. Zápas nepostrádal všechny známky začátku zimní přípravy. Vázla kombinace, hráči se hůře

pohybovali a šance se rodily jen težko. Hrálo se hlavně o střed hřiště a bylo tedy jasné,že kdo dá branku vyhraje.

To se po individuální chybě středního obránce Baníku povedlo hostům deset minut před koncem. V zápase dostali v dresu Baníku příležitost i hráči z B dorostu, jinak se zatím v domácím dresu žádné nové tváře neobjevili.

FK Baník Most - 1. FK Příbram 0:1, poločas 0:0.
Sestava Mostu: Peresťjuk (Holman) - Kopas, Drbohlav, Káš, Levý - Hornof - Soukup, Longauer, Kotlan, Štefko - Kulhánek. Střídali: Banovič,Vodička.

Mladší dorost měl ve svém prvním přípravném utkání za soupeře stejný tým a s vrstevníky z Příbrami předvedl oboustraně solidní kombinační fotbal. V zápase se rychle dostali do vedení hráči Baníku, a to už ve 2. minutě, zásluhou Hejdy. Pak se hra vyrovnala, ale více příležitostí měli domácí. Ve druhé půli začali opět aktivněji domácí, ale chyběla přesnější koncovka. Druhá branky padla zásluhou obránce hostí, když si prudký centr ze strany srazil do vlastní branky. Od té chvíle hosté odpadli a hru už ovládli jen hráči Baníku. Výsledkem toho bylo břevno po dalokonosné střele Exnera a třetí branka Schettla, který s jistotou vyřešil svůj únik za obranu a přehodil brankáře hostí.

Baník Most - 1. FK Příbram 3:1
Branky Mostu: 2.Hejda, 52.vlastní, 76. Schettl. Poločas 1:0.
Sestava Mostu: Wieser - Filip, Vokurka, Deák, Minařík - R. Němec, Nobst, Karaus, Hejda - Papežík, M. Němec. Střídali: Kalbač - Bleha, Schettl, Exner, Hříbal.