10 symfonie

Litvínov dokázal obrátit a vyhrát zápas s Kladnem

09.01.2011 21:12:43 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V utkání 39. kola Tipsport extraligy porazil domácí HC Benzina Litvínov hostující Kladno, a to přesto, že musel dotahovat jednobrankový náskok soupeře. Nakonec zápas třemi brankami obrátil ve svůj prospěch.

Dlouho se čekalo na gól, který přišel až v polovině zápasu a ke zklamání domácích příznivců navíc ještě do sítě Litvínova. Ten až do závěrečné desetiminutovky hledal střelecký recept na to, jak překonat Faltera v kladenské brance. Až v 52. minutě se to podařilo, když zavelel k obratu zkušený Jenáček, který vyrovnal. Tři minuty nato už domácí vedli, když se zblízka dorážkou prosadil kapitán Vopat a na konečných 3:1 upravil při hře Středočechů bez brankáře do opustěné klece V. Hübl.

„Byl to pro nás po porážce v Liberci velice těžký zápas," nechal se po utkání slyšet kouč domácího celku Robert Reichel, který zdůraznil, že jeho tým hrál hodně v křeči. „Nebyli jsme ve své kůži a bylo to hodně vidět. Utkání podle mě bylo o jediném gólu a když jej dalo Kladno, jen horko těžko jsme se prosazovali. Jsem rád, že jsme i takovýto zápas nakonec zvládli," uzavřel Reichel.

HC Benzina Litvínov - HC Vagnerplast Kladno 3:1
Branky a nahrávky: 52. Jenáček (Černý, Stříteský), 55. Vopat (Kubinčák), 60. V. Hübl (Lukeš,Černošek) - 31. Valský (Kotrla). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení 5:6, bez využití. 4 272 diváků. Třetiny 0:0, 0:1, 3:0.

HC Benzina Litvínov: Franěk (23. J. Hübl) - Černošek, Stříteský, Švarný, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Bojer, Vopat, Jenáček - Kubinčák, Kracík, Černý - Gerhát, Rindoš, Majdan.