NJ Dobrovolnici

Česko-saská liga stolního hokeje

01.02.2011 17:07:02 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Česko-saská liga stolního hokeje

V letošním roce zahájí svou činnost Česko-saská liga stolního hokeje - šprtce. Web Naše Mostecko o tom informoval Jakub Hasil, sekretář BHC Most. 

Billiard-hockey, lidově zvaný také šprtec, patří k tradičním českým hrám a ve formalizované podobě také k nemnoha původním českým sportovním disciplínám. Svou povahou je dostupný širokému spektru zájemců, včetně těch, kterým jsou tzv. velké sporty uzavřeny.

Občanské sdružení Billiard-hockey club Most, které v letošním roce slaví 15 let existence, se již od svého založení stará o rozvoj této disciplíny v regionu. V posledních letech udržuje také čilé mezinárodní kontakty. Pro sezónu 2011 své aktivity ve spolupráci s Heinrich-von-Trebra Mittelschule Marienberg rozšíří o Česko-saskou ligu stolního hokeje.

Projekt Česko-saská liga stolního hokeje je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl3. Dotační prostředky Evropské Unie činí 3 406,80 Eur, což představuje 85 procent nákladů celého projektu.

Díky tomu mohou proběhnout čtyři hrací dny plné stolního hokeje. Dva z nich se odehrají v Mostě, další dva na německé straně v Marienbergu. Soutěžit se bude nejen v billiard-hockeyi šprtci, ale také v táhlovém hokeji Chemoplast. Hodnoceni budou jednotlivci i výkony družstev. Česko-saská liga stolního hokeje je otevřena všem zájemcům o tuto disciplínu.

Součástí projektu je rovněž vydání česko-německé metodické publikace, která by měla usnadnit vznik nových oddílů stolního hokeje na obou stranách hranice a jejich zapojení do soutěží.

Bližší informace o projektu Česko-saské ligy stolního hokeje je možné získat na webových stránkách cesko-sasko.billiardhockey.cz

Termíny a místa konání: březen - Most, duben - Marienberg, červen - Most, září - Marienberg. Přesná data a místa konání budou podle Hasila včas zveřejňována na webových stránkách projektu.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT