donch

Česko-saská liga stolního hokeje

01.02.2011 17:07:02 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Česko-saská liga stolního hokeje

V letošním roce zahájí svou činnost Česko-saská liga stolního hokeje - šprtce. Web Naše Mostecko o tom informoval Jakub Hasil, sekretář BHC Most. 

Billiard-hockey, lidově zvaný také šprtec, patří k tradičním českým hrám a ve formalizované podobě také k nemnoha původním českým sportovním disciplínám. Svou povahou je dostupný širokému spektru zájemců, včetně těch, kterým jsou tzv. velké sporty uzavřeny.

Občanské sdružení Billiard-hockey club Most, které v letošním roce slaví 15 let existence, se již od svého založení stará o rozvoj této disciplíny v regionu. V posledních letech udržuje také čilé mezinárodní kontakty. Pro sezónu 2011 své aktivity ve spolupráci s Heinrich-von-Trebra Mittelschule Marienberg rozšíří o Česko-saskou ligu stolního hokeje.

Projekt Česko-saská liga stolního hokeje je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl3. Dotační prostředky Evropské Unie činí 3 406,80 Eur, což představuje 85 procent nákladů celého projektu.

Díky tomu mohou proběhnout čtyři hrací dny plné stolního hokeje. Dva z nich se odehrají v Mostě, další dva na německé straně v Marienbergu. Soutěžit se bude nejen v billiard-hockeyi šprtci, ale také v táhlovém hokeji Chemoplast. Hodnoceni budou jednotlivci i výkony družstev. Česko-saská liga stolního hokeje je otevřena všem zájemcům o tuto disciplínu.

Součástí projektu je rovněž vydání česko-německé metodické publikace, která by měla usnadnit vznik nových oddílů stolního hokeje na obou stranách hranice a jejich zapojení do soutěží.

Bližší informace o projektu Česko-saské ligy stolního hokeje je možné získat na webových stránkách cesko-sasko.billiardhockey.cz

Termíny a místa konání: březen - Most, duben - Marienberg, červen - Most, září - Marienberg. Přesná data a místa konání budou podle Hasila včas zveřejňována na webových stránkách projektu.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT