donch

Vícebojař AK Most Evžen Kováč vítězem přeboru Libereckého kraje

01.02.2011 14:04:05 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Vícebojař AK Most Evžen Kováč vítězem přeboru Libereckého kraje

Prvním dílem seriálu mistrovství České republiky jednotlivců v atletice v hale se pravidelně stává soutěž vícebojařů od kategorie žáků až po dospělé. Nejinak je tomu i v tomto roce.

Zajímavé dvoudenní klání nejvšestrannějších atletů republiky se odehraje na tradičním místě v tradičním termínu. Mistrovský závod v nejnamáhavější disciplíně královny sportů pořádají atleti PSK Olymp Praha ve své hale ve Stromovce v průběhu druhého únorového víkendu.

Pro zjednodušení organizačně náročných soutěží ve skoku o tyči se během posledních let stává setkání vícebojařů závodem třídenním. První dva dny jsou věnovány závodníkům kategorií žactva a dorostu a druhý a třetí den juniorům a dospělým. U jednodenního klání v pětiboji žen je pořádání o něco snazší.

Mistrovství republiky se již více let pravidelně účastní zejména mladí zástupci Atletického klubu Most. Letos by si rádi vybojovali právo účasti 14letý starší žák Evžen Kováč a stále ještě 17letý junior Lukáš Kondr. První pokus o kvalifikaci na základě dobrého bodového zisku překazila Kondrovi zdravotní indispozice a Kováč nebyl vybrán pořadateli víceboje na Olympu Praha.

Proto zaměřili oba svou pozornost ke dvěma soutěžím. Ve stejném termínu se konal Přebor Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou a v Olomouci souběžně proběhlo tradiční Mistrovství Moravy a Slezska. Přece jenom menší vzdálenost rozhodla ve prospěch Jablonce.

Snad až neuvěřitelně kalich hořkosti musel opět do dna vypít junior Lukáš Kondr. Po velmi nadějných signálech v přípravě ho opět před závody a v jejich průběhu potkala zdravotní indispozice, která si vybrala největší daň v průběhu závěrečného běhu na 1 000 metrů. Zde jinak vynikající běžec zaostal o plných dvacet vteřin za osobním maximem, ztráta tudíž dosahuje pouze z této disciplíny přibližně okolo 200 bodů. U Kondra však lze opět vyzdvihnout nesmírnou bojovnost. Odměnou se mu staly mírné posuny osobních rekordů ve sprintu a ve skoku o tyči. Za vítězným závodníkem z Českých Budějovic zaostal o pouhých 32 bodů. Snad již smůla přestane talentovaného mosteckého atleta pronásledovat a za dva týdny při MČR podá konečně výkon, který je v jeho možnostech.

Evžen Kováč po nadějném vystoupení na Veřejných závodech těsně před jabloneckým vícebojem konečně svým vystoupením a zejména celkovým výsledkem dokazuje, jak dobrý atlet v Mostě opět vyrůstá. Svým soupeřům dal pouze jednu šanci, a to ve své zatím jediné slabé disciplíně, kterou je skok o tyči. Tato atraktivní disciplína se v zimě v Mostě trénovat nedá a mostečtí vícebojaři se tak pravidelně vydávají po školním vyučování do hlavního města. V přetlakové hale na Strahově se jim nezištně věnuje tyčkařský expert Pavel Beran. Finanční nároky i namáhavost dojíždění situaci ještě o cosi komplikují. Přesto v Jablonci Kováč i ve skoku o tyči prokazoval na nižších výškách svou šikovnost. Dá se tedy očekávat, že za 14 dní při mistrovství ČR dosáhne výrazně lepšího výsledku. Velké rezervy má Kováč také v závěrečném běhu na 1 000 metrů. V ostatních disciplínách si vedl skutečně velice dobře a vytvořil si celkem 5 osobních rekordů. Nejlepší ze všech žáků byl Kováč v dálce, ve výšce a ve vrhu koulí. Ve sprintu a v překážkách mu patřila druhá místa. Celkovým bodovým ziskem se probojoval na velice slibnou 3. příčku v průběžných celostátních tabulkách.

Nyní již před mosteckými atlety a jejich kolegy stojí Přebory Ústeckého kraje jednotlivců v hale. Jak soutěž žactva, tak klání mládeže a dospělých se odehrají v přetlakové hale v Praze na Strahově.

Výsledky vícebojařů AK Most na Přeboru Libereckého kraje v hale:

Junioři (1992-93/60 m, dálka, koule, výška, 60 m přek., tyč, 1 000 m): 2. Kondr 3 772 b. (7,68 - 556 - 10,86 - 157 - 9,80 - 370 - 3:14,68).

Starší žáci (1996-97/ 60 m, dálka, koule, výška, 60 m přek., tyč, 1 000 m): 1. Kováč 3 302 b. (8,10 - 541 - 11,32 - 160 - 9,30 - 220 - 3:27,68).

Na snímku je vlevo Kondr, vpravo Kováč.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT