NJ Dobrovolnici

Vícebojař AK Most Evžen Kováč vítězem přeboru Libereckého kraje

01.02.2011 14:04:05 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Vícebojař AK Most Evžen Kováč vítězem přeboru Libereckého kraje

Prvním dílem seriálu mistrovství České republiky jednotlivců v atletice v hale se pravidelně stává soutěž vícebojařů od kategorie žáků až po dospělé. Nejinak je tomu i v tomto roce.

Zajímavé dvoudenní klání nejvšestrannějších atletů republiky se odehraje na tradičním místě v tradičním termínu. Mistrovský závod v nejnamáhavější disciplíně královny sportů pořádají atleti PSK Olymp Praha ve své hale ve Stromovce v průběhu druhého únorového víkendu.

Pro zjednodušení organizačně náročných soutěží ve skoku o tyči se během posledních let stává setkání vícebojařů závodem třídenním. První dva dny jsou věnovány závodníkům kategorií žactva a dorostu a druhý a třetí den juniorům a dospělým. U jednodenního klání v pětiboji žen je pořádání o něco snazší.

Mistrovství republiky se již více let pravidelně účastní zejména mladí zástupci Atletického klubu Most. Letos by si rádi vybojovali právo účasti 14letý starší žák Evžen Kováč a stále ještě 17letý junior Lukáš Kondr. První pokus o kvalifikaci na základě dobrého bodového zisku překazila Kondrovi zdravotní indispozice a Kováč nebyl vybrán pořadateli víceboje na Olympu Praha.

Proto zaměřili oba svou pozornost ke dvěma soutěžím. Ve stejném termínu se konal Přebor Libereckého kraje v Jablonci nad Nisou a v Olomouci souběžně proběhlo tradiční Mistrovství Moravy a Slezska. Přece jenom menší vzdálenost rozhodla ve prospěch Jablonce.

Snad až neuvěřitelně kalich hořkosti musel opět do dna vypít junior Lukáš Kondr. Po velmi nadějných signálech v přípravě ho opět před závody a v jejich průběhu potkala zdravotní indispozice, která si vybrala největší daň v průběhu závěrečného běhu na 1 000 metrů. Zde jinak vynikající běžec zaostal o plných dvacet vteřin za osobním maximem, ztráta tudíž dosahuje pouze z této disciplíny přibližně okolo 200 bodů. U Kondra však lze opět vyzdvihnout nesmírnou bojovnost. Odměnou se mu staly mírné posuny osobních rekordů ve sprintu a ve skoku o tyči. Za vítězným závodníkem z Českých Budějovic zaostal o pouhých 32 bodů. Snad již smůla přestane talentovaného mosteckého atleta pronásledovat a za dva týdny při MČR podá konečně výkon, který je v jeho možnostech.

Evžen Kováč po nadějném vystoupení na Veřejných závodech těsně před jabloneckým vícebojem konečně svým vystoupením a zejména celkovým výsledkem dokazuje, jak dobrý atlet v Mostě opět vyrůstá. Svým soupeřům dal pouze jednu šanci, a to ve své zatím jediné slabé disciplíně, kterou je skok o tyči. Tato atraktivní disciplína se v zimě v Mostě trénovat nedá a mostečtí vícebojaři se tak pravidelně vydávají po školním vyučování do hlavního města. V přetlakové hale na Strahově se jim nezištně věnuje tyčkařský expert Pavel Beran. Finanční nároky i namáhavost dojíždění situaci ještě o cosi komplikují. Přesto v Jablonci Kováč i ve skoku o tyči prokazoval na nižších výškách svou šikovnost. Dá se tedy očekávat, že za 14 dní při mistrovství ČR dosáhne výrazně lepšího výsledku. Velké rezervy má Kováč také v závěrečném běhu na 1 000 metrů. V ostatních disciplínách si vedl skutečně velice dobře a vytvořil si celkem 5 osobních rekordů. Nejlepší ze všech žáků byl Kováč v dálce, ve výšce a ve vrhu koulí. Ve sprintu a v překážkách mu patřila druhá místa. Celkovým bodovým ziskem se probojoval na velice slibnou 3. příčku v průběžných celostátních tabulkách.

Nyní již před mosteckými atlety a jejich kolegy stojí Přebory Ústeckého kraje jednotlivců v hale. Jak soutěž žactva, tak klání mládeže a dospělých se odehrají v přetlakové hale v Praze na Strahově.

Výsledky vícebojařů AK Most na Přeboru Libereckého kraje v hale:

Junioři (1992-93/60 m, dálka, koule, výška, 60 m přek., tyč, 1 000 m): 2. Kondr 3 772 b. (7,68 - 556 - 10,86 - 157 - 9,80 - 370 - 3:14,68).

Starší žáci (1996-97/ 60 m, dálka, koule, výška, 60 m přek., tyč, 1 000 m): 1. Kováč 3 302 b. (8,10 - 541 - 11,32 - 160 - 9,30 - 220 - 3:27,68).

Na snímku je vlevo Kondr, vpravo Kováč.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT