sbirka_Plavy

Atleti AK Most startovali na Přeboru Středních Čech v hale

12.01.2011 09:02:24 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Atleti AK Most startovali na Přeboru Středních Čech v hale

Hned po začátku nového roku se naplno rozjela mistrovská sezóna atletů v hale. Vedle v pražských halách pořádaných Veřejných závodů se každý víkend odehraje postupně přebor všech krajů České republiky.

Jako první poměřili své síly v přetlakové hale na Strahově atleti Středních Čech. Stává se dobrým pravidlem, že v rámci soutěží jednotlivých krajů mohou mimo soutěž nastoupit za nemalý finanční obnos též atleti krajů jiných.

V rámci přípravy na Mistrovství republiky namířili své snažení hned k první halové soutěži také zástupci Atletického klubu Most. V sobotu se odehrál Přebor Středních Čech v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. Týden před významným vícebojařským mítinkem v hale Olympu ve Stromovce testoval stav své formy nadějný 17letý desetibojař Lukáš Kondr. Do hlavního města ho doprovodil přední překážkách ČR v kategorii dorostu 16letý Kryštof Petr.

Petrovi se premiéra vcelku solidně povedla právě v jeho hlavní disciplíně, přestože ve druhé polovině překážkové trati již výkon v jeho podání přestával mít tradiční jiskru. Třetí místo mezi závodníky velice silného kraje je dobrým příslibem do dalších bojů. Ve skoku do dálky předvedl Petr průměrný výkon.

Poslední týdny přípravy Lukáše Kondra signalizovaly velice kvalitní výkonnost. Tréninkové výkony zejména v tyči a v rychlosti dávaly mosteckému atletu zajímavé naděje. Na Strahově se představil ve čtyřech disciplínách a podal v nich zatím průměrné výkony. Nejvyšší hodnotu mají skok o tyči a běh na 200 metrů. Přesto ale v tyči výrazně zaostal za tréninkovými skoky. V dálce se potýkal s problémy s rozběhem, druhý přešlápnutý pokus a také skoky v rozcvičování signalizovaly mnohem lepší výsledek. V premiéře přes vyšší juniorské překážky také naznačil Kondr své zajímavé vícebojařské možnosti.

Mimo soutěž se představili bývalí mostečtí atleti David Sazima a Václav Sedlák. Zatímco Sazima/USK Praha/ po dlouhé pooperační rehabilitaci předvedl zatím průměrné výkony, Sedlák v dresu Dukly Praha naopak tradičně exceloval. V překážkách dokonce dokázal prolomit hranici OSMI sekund!

V rámci krajského přeboru se představil také další bývalý atlet AK Most Vojtěch Nohava - student Sportovního gymnázia v Kladně. Zvolil si převelice náročný program. Absolvoval ŠEST/!/ disciplín a při nezapočítání atletů jiných krajů závodících mimo soutěž vybojoval pro Kladno celkem PĚT medailí! Nejvyšší kvalitu mají běh na 60 metrů a dálka.

Výsledky atletů AK Most na Přeboru Středních Čech 2011 v hale:

Dorost (1994-95): 60 m překážek - 3.Petr 8,97. Dálka - 8. Petr 522 cm.
Junioři (1992-93): 200 m - 5. Kondr (roč. 93) 24,63. Dálka - 8. Kondr 552 cm. Tyč - 3. Kondr 340 cm. 60 m překážek - 8. Kondr 9,69.

Výsledky bývalých atletů AK Most:

Junioři: 60 m - 1. Sedlák (roč. 93) 7,15; 2. Nohava 7,34. 200 m - 2. Nohava 23,83. 60 m překážek - 1. Sedlák 7,99; 7. Nohava 9,65. Výška - 6. Nohava 170 cm. Dálka - 1. Sedlák 674 cm; 2. Nohava 642 cm. Koule - 6. Nohava 10,72. Muži: 60 m překážek. - 4. Sazima 8,59. Dálka - 10. Sazima 649 cm. Koule - 10. Sazima 11,82 m.

Na snímku zleva: David Sazima, Lukáš Kondr a Kryštof Petr.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT