Dobrovolnici

Výtečné výkony mladých sprinterů AK Most na závodech v Praze

27.01.2011 08:47:17 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Výtečné výkony mladých sprinterů AK Most na závodech v Praze

Před blížícími se vrcholy halové termínové listiny atletů se naplno rozjel seriál Veřejných závodů v Praze. Kromě těchto mítinků mohou atleti v rámci rozzávodění startovat také na Krajských přeborech jednotlivců jiných oblastí.

Postupem času se předváděné výkony velmi výrazně vylepšují, zejména u závodníků z míst, kde nemají k dispozici oficiální halové prostory pro trénink. To je i případ závodníků Atletického klubu Most, kteří v přípravě využívají kromě jiných prostor i jinde podceňované chodby na školách.

Otázka zlepšování výkonnosti souvisí vedle postupného vylaďování formy s možností vyzkoušet si regulérní podmínky pro jednotlivé disciplíny. Více než markantní je to u sprintů, kde každý další umožněný výběh z bloků znamená téměř jistý posun výkonu. S touto vidinou odcestovala do haly Olympu Praha ve Stromovce poměrně početná skupina mladých mosteckých atletů.

Velice početná konkurence se sešla vcelku tradičně v nejkratším sprintu, kde se představilo okolo 150 sportovců. V konkurenci špiček republiky v kategoriích dorostu, juniorů i mužů se rozhodně neztratilo zejména elitní trio mosteckých „rychlíků". Výkony Pavla Bendy, Tomáše Maleckého a Radka Vraštila jsou velkým příslibem do dalších bojů. Ještě výrazně lépe se jim dařilo v běhu na 200 metrů a lze tak s velkou zvědavostí očekávat časy na jejich hlavní trati, kterou je u Vraštila a Bendy běh na 400 metrů. Velmi potěšitelné rychlostní zlepšení prokázal i úspěšný „půlkař" Ondřej Levický.

Naproti tomu trochu za očekáváním zůstali běžecké výkony Lukáše Kondra a Kryštofa Petra. Zklamáním skončila pro Kondra i dálka a překvapivě pro Petra i jeho nejsilnější disciplína - překážky. Před vícebojařskými starty si Kondr trochu vylepšil náladu alespoň solidním výkonem v kouli při premiéře s těžším nářadím.

Při svém dalším startu opět zaujal v Praze studující vysokoškolák Vojtěch Holý. Vedle studia Fakulty tělesné výchovy a sportu University Karlovy zakouší systém běžecké přípravy pod vedením trenérů Dukly Praha. Nesporně může být zajímavé sledovat očekávaný výkonnostní posun talentovaného mosteckého vytrvalce v dalším důležitých soutěžích.

Výsledky atletů AK Most na Veřejných závodech v Praze:
60 m - 17.Benda 7,19; 19. Malecký 7,21; Vraštil 7,34; Kondr 7,74; Levický 7,90;
Petr 7,94. 200 m - 10. Vraštil 22,52; 16. Benda 22,70; 17. Malecký 22,84; Levický 24,71. 1000 m - 14. Holý 2:45,59. Dálka - 12. Kondr 540. Junioři: 60 m překážek - 10. Kondr 9,96. Koule (6) - 5. Kondr 11,18. Dorost: 60 m překážek - 11. Petr 9,22.

Na fotografii zleva jsou: Petr, Kondr, Benda, Levický, Vraštil a Malecký.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT