donch

Výtečné výkony mladých sprinterů AK Most na závodech v Praze

27.01.2011 08:47:17 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Výtečné výkony mladých sprinterů AK Most na závodech v Praze

Před blížícími se vrcholy halové termínové listiny atletů se naplno rozjel seriál Veřejných závodů v Praze. Kromě těchto mítinků mohou atleti v rámci rozzávodění startovat také na Krajských přeborech jednotlivců jiných oblastí.

Postupem času se předváděné výkony velmi výrazně vylepšují, zejména u závodníků z míst, kde nemají k dispozici oficiální halové prostory pro trénink. To je i případ závodníků Atletického klubu Most, kteří v přípravě využívají kromě jiných prostor i jinde podceňované chodby na školách.

Otázka zlepšování výkonnosti souvisí vedle postupného vylaďování formy s možností vyzkoušet si regulérní podmínky pro jednotlivé disciplíny. Více než markantní je to u sprintů, kde každý další umožněný výběh z bloků znamená téměř jistý posun výkonu. S touto vidinou odcestovala do haly Olympu Praha ve Stromovce poměrně početná skupina mladých mosteckých atletů.

Velice početná konkurence se sešla vcelku tradičně v nejkratším sprintu, kde se představilo okolo 150 sportovců. V konkurenci špiček republiky v kategoriích dorostu, juniorů i mužů se rozhodně neztratilo zejména elitní trio mosteckých „rychlíků". Výkony Pavla Bendy, Tomáše Maleckého a Radka Vraštila jsou velkým příslibem do dalších bojů. Ještě výrazně lépe se jim dařilo v běhu na 200 metrů a lze tak s velkou zvědavostí očekávat časy na jejich hlavní trati, kterou je u Vraštila a Bendy běh na 400 metrů. Velmi potěšitelné rychlostní zlepšení prokázal i úspěšný „půlkař" Ondřej Levický.

Naproti tomu trochu za očekáváním zůstali běžecké výkony Lukáše Kondra a Kryštofa Petra. Zklamáním skončila pro Kondra i dálka a překvapivě pro Petra i jeho nejsilnější disciplína - překážky. Před vícebojařskými starty si Kondr trochu vylepšil náladu alespoň solidním výkonem v kouli při premiéře s těžším nářadím.

Při svém dalším startu opět zaujal v Praze studující vysokoškolák Vojtěch Holý. Vedle studia Fakulty tělesné výchovy a sportu University Karlovy zakouší systém běžecké přípravy pod vedením trenérů Dukly Praha. Nesporně může být zajímavé sledovat očekávaný výkonnostní posun talentovaného mosteckého vytrvalce v dalším důležitých soutěžích.

Výsledky atletů AK Most na Veřejných závodech v Praze:
60 m - 17.Benda 7,19; 19. Malecký 7,21; Vraštil 7,34; Kondr 7,74; Levický 7,90;
Petr 7,94. 200 m - 10. Vraštil 22,52; 16. Benda 22,70; 17. Malecký 22,84; Levický 24,71. 1000 m - 14. Holý 2:45,59. Dálka - 12. Kondr 540. Junioři: 60 m překážek - 10. Kondr 9,96. Koule (6) - 5. Kondr 11,18. Dorost: 60 m překážek - 11. Petr 9,22.

Na fotografii zleva jsou: Petr, Kondr, Benda, Levický, Vraštil a Malecký.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT