NJ Dobrovolnici

Vopat před Volkem smeká

31.01.2011 09:41:47 | Autor: Vladimír Škaloud | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

Vopat před Volkem smeká

Po jednozápasové pauze způsobené virózou se kapitán Roman Vopat bleskově vrátil do sestavy, aby hokejový Litvínov dál vedl za snem o postupu do play off. Další krok Benzina udělala nedělním vítězstvím nad Zlínem, kterému vzala body vůbec poprvé v sezoně.

„V první třetině jsme nehráli moc dobře,“ uznal po utkání Vopat. „Potom se to zlepšilo, před závěrečnou částí jsme si řekli, že v tom musíme pokračovat. „Věděli jsme, že když je zatlačíme, začnou dělat chyby.“


To se potvrdilo, Litvínov třemi góly ve třetí dvacetiminutovce utkání dokonale otočil. „Navázali jsme na to dobré, co bylo v naší hře. Snažili jsme se co nejvíc tlačit do brány,“ přiblížil zkušený útočník.


V litvínovské brance se znovu zaskvěl Martin Volke, výpomoc z prvoligových Litoměřic. „Ten kluk mě pořád překvapuje. Chytá fantasticky, k tomu samozřejmě patří i štěstí,“ vysekl mu poklonu Vopat. „Když jsem se dozvěděl, že před zápasem s Plzní byl do půlnoci v rodinné truhlárně, kam si prý chodí prací se dřevem odpočinout, šokovalo mě to. Potom předvedl takový výkon, to před ním smekám.“


Dění na dalších stadionech hrálo v neděli Benzině dlouho do not, i když Karlovy Vary i Plzeň nakonec dokázaly zvrátit zápasy ve svůj prospěch. Z týmů balancujících na hraně desítky tak nakonec padla pouze brněnská Kometa.


„Na to se nemůžeme ohlížet, musíme se soustředit na vlastní zápasy,“ upozornil Vopat. „Musíme se snažit všechno vyhrát. Nemusí to vyjít, to se ve sportu stává. Hlavní ale je odvést maximální výkon.“ Ten se bude mužstvo snažit podat i v úterý na třineckém ledě.


„K zápasu se musíme postavit jako ke třetí třetině proti Zlínu a přivézt nějaký bod. Může to být zlomové,“ burcoval litvínovský kapitán. „Třinec je ale našlápnutý, minule doma nasázel sedmičku právě Zlínu, nebude to vůbec jednoduché.“ Pořádný příděl si z Třince v listopadu odvezl i Litvínov, který u polských hranic padl 1:10. „Máme tedy co odčinit,“ odtušil Vopat.


Litvínov se na pětisetkilometrovou štreku vydává už v pondělí. „Nechceme nic podcenit, klub dělá pro úspěch všechno,“ upozornil kapitán, jehož otec je v HC Benzina předsedou. „Všichni hrajeme o hodně, o nové smlouvy, o fanoušky. Kdybychom nepostoupili do play off, klub by přišel o peníze. Plácali bychom se ve skupině o udržení se Spartou, Kladnem a Mladou Boleslaví, nechodili by na to lidi.“


Právě na Spartě se Severočeši v pátek představí podruhé v průběhu necelých dvou týdnů. A budou chtít navázat na vítězství 4:1. „Samozřejmě tam můžeme znovu uspět. Myslím, že soupeř naskočí s mladými hráči, kteří bojují o místo v mužstvu,“ naznačil Vopat.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT