Zeman podpora

V Litvínově se v sobotu hraje memoriál Václava Žaloudka

20.06.2014 21:04:51 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V Litvínově se v sobotu hraje memoriál Václava Žaloudka

V sobotu 21. června se na letním stadioně v Litvínově bude hrát memoriál Václava Žaloudka, bývalého dlouholetého hráče litvínovského fotbalového klubu. Do města pod úpatím Krušných hor tak přijede uctít památku nejen vynikajícího fotbalisty, ale také kamaráda a skvělého člověka celá řada jeho spoluhráčů, soupeřů z fotbalových hřišť, ale i známých a kamarádů z civilního života.

Memoriál se bude hrát jako turnaj v malé kopané fotbalistů dříve narozených, za účasti šesti týmů, a to: FK Litvínov, Inter Čechie 1968 Litvínov, Zámecká Litvínov, FK Baník Most 1909, SFK Meziboří a TJ Kopisty. Turnaj začíná v 9.30 hodin. Hrát se bude systémem každý s každým, 6 hráčů + brankář, s hrací dobou 1 x 20 minut.

Václav Žaloudek se narodil 22. 8. 1948 v Mariánských Radčicích. Pocházel z dělnické rodiny. Měl dvě sestry, Irenu a Zdenu. Rodiče mu brzy zemřeli. Otec v roce 1952 a matka v roce 1963. Do roku 1969 bydlel v Mariánských Radčicích. Oženil se 26. 6. 1970, a jeho bydlištěm se stal Litvínov v Bezručově ulici. Jeho ženou se stala Eleonora Pipotová, s kterou vychoval dvě dcery, Lenku a Vladislavu.

Už jako malý kluk sportoval. V roce 1958 začal jeho fotbalový život v Baníku Louka, kde se potkal s Josefem Simonem a Petrem Červenkou, později se spoluhráči v Litvínově. V roce 1966 přestoupil do Baníku Most, kde se setkal s dalšími svými pozdějšími spoluhráči Angelem Nikolovem a Ladislavem Pecou. V červenci 1967 narukoval do Dukly Karlovy Vary. V roce 1969 přišel do tehdejší TJ CHZ ČSSP Litvínov, a začal pracovat v Chemických závodech Litvínov v Záluží, na ÚP 09 - OKMP. Až do roku 2008 tam prožil celý svůj život. I po historických událostech a polistopadových transformačních změnách zůstal věrný stejnému zaměstnavateli, současnému společenství INELSEV. V Litvínově prožil celý rodinný i fotbalový život. V červenci 1984 přestoupil do FK Brandov, kde zažil tři úspěšné roky společně s kamarády, jako byly Z. Mužík, J. Ibl, M. Choc, S. Vošmik, P. Johanis nebo L. Kabíček.

Od roku 1987 do roku 2007 prožil dalších krásných fotbalových dvacet let ve staré gardě Čechie Litvínov. Současně byl také hokejovým nadšencem a nevynechal jedinou příležitost zahrát si kdykoliv a s kýmkoliv tento nejrychlejší kolektivní sport světa. Nejvíc ale miloval fotbal. Šťastní byli i ti, kteří s ním mohli být na hřišti. Byl přirozenou autoritou. Svým přístupem, chováním a příkladnou bojovností se zařadil mezi reprezentanty a sportovních legendy města Litvínova. Od roku 2008 byl z důvodu zákeřné nemoci v invalidním důchodu, které po těžkém boji 26. 6. 2013 podlehl.

Program turnaje:

9.30: Slavnostní zahájení

10.00: FK Litvínov - Čechie Litvínov, Zámecká - Most.

10.25: Meziboří - Kopisty

10.50: FK Litvínov - Zámecká, Čechie - Most

Přestávka (ukázka hry přípravky FŠ Litvínov)

12.00: Meziboří - FK Litvínov, Kopisty -Most

12.25: Zámecká - Čechie

12.50: Meziboří - Most. Kopisty - FK Litvínov

Přestávka (ukázka hry přípravky FŠ Litvínov)

13.50: Čeche - Meziboří, Zámecká - Kopisty

14.15: FK Litvínov - Most

14.40: Čechie - Kopisty, Zámecká - Meziboří

15.00: Ukončení turnaje

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Tradiční příměstský kemp basketbalistů

Již tradiční příměstský přípravný kemp chystají na červenec mostečtí basketbalisté. Ten je určen hráčům ročníku narození 1998 a mladším. Probíhat bude v Mostě od 7. do 11. července. Zúčastní se jej i zajímaví hosté.

Litvínovský Baránek v nominaci dvacítky

V nominaci na kemp brankářů a obránců ČR do 20 let je i litvínovský bek Marek Baránek. Kemp se uskuteční 21. a 22. června v Rokycanech. Asistentem trenéra Přerosta na této akci bude i litvínovský kouč Radim Skuhrovec


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Litvínov se dohodl s Hanzlem
Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci
Tůma z Kance a Masopust z Levels se prosadili hned pětkrát
Jubilejní ročník Míčového sedmiboje vyhráli Polata s Markem
Úspěšná sezóna litvínovských malých národních házenkářů

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT