Zeman podpora

Skvělé výkony sprinterů AK Most Nohavy a Lecjakse a 17letého vrhače Houšky na Velké ceně Litvínova a Meziboří

23.06.2014 05:49:48 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Skvělé výkony sprinterů AK Most Nohavy a Lecjakse a 17letého vrhače Houšky na Velké ceně Litvínova a Meziboří

Před blížícími se vrcholy termínové listiny atletů v podobě Mistrovství České republiky ladí sportovci formu na různých závodech. Značnou oblíbenost získala za několik let Velká cena měst Litvínova a Meziboří , která se tradičně koná na stadionu v Meziboří.

V zajímavém měření sil nechyběla ani výprava Atletického klubu Most. Je třeba podotknout, že jedinou vypisovanou věkovou kategorií jsou dospělí, ale spolu s nimi mohou soutěžit i zástupci věkových kategorií mladších počínaje starším žactvem.

Ve výpravě mosteckého atletického klubu dorazilo až do místa konání celkem devět atletů. K nim lze připočítat i domácí v mosteckých podmínkách se ale připravující starší žákyni Kristýnu Vrabcovou. Kvalitou nejvýše tradičně stojí výkony mosteckých elitních sprinterů ze skupiny úspěšného trenéra Radka Šímy. O cosi lépe se vedlo před blížícím se Mistrovstvím České republiky Vojtěch Nohava, kterému se podařilo v rozběhu i ve finále pokořit dosti výrazně hranici 11 sekund na nejkratším sprintu. V Meziboří jasně triumfoval a jeho triumfu důstojně sekundoval tréninkový partner Martin Lecjaks. Ten po stříbru na nejkratší běhané trati přidal ještě díky vypuštěné druhé polovině běhu bronz na dvojnásobné trati. Velmi solidní časy zaběhl také Lukáš Kondr. Ojedinělou kvalitu má výkon teprve 15letého staršího žáka Dominika Kriváka v rozběhu na 100 metrů. Skvělým časem se dostal do finále, které však po poradě se svým trenérem Stanislavem Peřinou neabsolvoval z důvodu velmi prestižního Mezioblastního utkání staršího žactva konaného ve Vlašimi hned následující den po Velké ceně. Krivák posléze nastoupil ještě ke skoku do dálky, kde skončil na vynikajícím druhém místě! Ve vrhu koulí jasně triumfoval za aktivní účasti šéftrenéra mládeže Českého atletického svazu Tomáše Purmana 17letý Ondřej Houška. V hodu diskem se již tomuto zcela mimořádně fyzicky disponovanému atletovi tak dobře nevedlo a v průměrném výkonu zde skončil na čtvrtém místě. V kouli předvedl obdivuhodný výkon nestárnoucí přední veterán ČR Antonín Krátký.

V soutěži žen se představily pouze dvě nadějné běžkyně v běhu na 800 metrů. Výrazně lépe se vedlo Gabriele Kurkové, která skončila na druhém místě. Na stupně vítězů ji doprovodila na třetím místě doběhnuvší Lucie Svobodová. V hodu diskem navázala na skvělý výkon na Krajském přeboru staršího žactva v Lovosicích avizovaná vynikající litvínovská starší žákyně Kristýna Vrabcová, která si výrazně posunula osobní maximum v hodu ženskou hmotností náčiní. Konečná třetí příčka je dalším velkým úspěchem mimořádně talentované mladé sportovkyně.

Nyní již před atlety obou atletických klubů okresu Most stojí v pořadí již třetí kolo 2ligy mužů a žen, které proběhne na stadionu v Mladé Boleslavi.

Výsledky atletů AK Most na Velké ceně Litvínova a Meziboří 2014:

100m - 1.Nohava 10,92/R-10,90/; 2.Lecjaks 11,24/R-11,18/; 6.Kondr 12,02/R-11,93/; Krivák/99!!/ R-11,94. 200m 3.Lecjaks 22,87; 7.Kondr 24,06. 400m - 8.Korner 62,18. Dálka - 2.Krivák 574. Koule/7,26/ - 1.Houška/97!!!/ 12,83; 6.Krátký/46!!/ 7,24. Disk/2/ - 4.Houška 31,51.

800m - 2.Kurková 2:20,99; 3.Svobodová 2:25,49. Disk/1/ - 3.Vrabcová/99-Litv./ 26,46.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Tradiční příměstský kemp basketbalistů

Již tradiční příměstský přípravný kemp chystají na červenec mostečtí basketbalisté. Ten je určen hráčům ročníku narození 1998 a mladším. Probíhat bude v Mostě od 7. do 11. července. Zúčastní se jej i zajímaví hosté.

Litvínovský Baránek v nominaci dvacítky

V nominaci na kemp brankářů a obránců ČR do 20 let je i litvínovský bek Marek Baránek. Kemp se uskuteční 21. a 22. června v Rokycanech. Asistentem trenéra Přerosta na této akci bude i litvínovský kouč Radim Skuhrovec


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Litvínov se dohodl s Hanzlem
Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci
Tůma z Kance a Masopust z Levels se prosadili hned pětkrát
Jubilejní ročník Míčového sedmiboje vyhráli Polata s Markem
Úspěšná sezóna litvínovských malých národních házenkářů

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT