NJ Dobrovolnici

Radní Mostu jsou zděšeni prohlášením vedení Krajské zdravotní

09.02.2011 12:04:51 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Radní Mostu jsou zděšeni prohlášením vedení Krajské zdravotní

Úterní tiskové prohlášení, které vydala Krajská zdravotní, a.s., silně znepokojilo mostecké radní. Informovala o tom mluvčí mosteckého maagistrátu Alena Sedláčková.

Prohlášení, které připouští neschopnost poskytování akutní zdravotní péče, ohrožení činnosti záchranné služby a uzavírání některých oddělení nemocnic v kraji, je v zásadním rozporu s tím, co vedení společnosti předneslo 20. ledna na Radě města Mostu.

Tehdy ředitel Krajské zdravotní Eduard Reichtelt a náměstek pro zdravotní péči Jiří Madar ujistili mostecké radní, že se nechystá zrušení mostecké nemocnice ani žádného jejího oddělení.

Podle tiskové zprávy vydané 8. února je představenstvo Krajské zdravotní mimo jiné připraveno od 15. února zahájit útlumový program na zasažených odděleních, není však konkretizováno kterých oddělení a ve kterých nemocnicích. A v případě, že nedojde k pozitivnímu vývoji, budou se do 20. února připravovat výpovědi pro střední zdravotní personál, technicko-hospodářské pracovníky a zaměstnance ostatních profesí.

Vedení města Mostu je touto situací velmi znepokojeno a přístup Krajské zdravotní považuje za nekoncepční a nesystémový.

Navíc se obává, že současný vývoj představuje nebezpečí nejen pro poskytování zdravotní péče v nejbližší době, ale zakládá na zásadní problémy i do budoucna.

Mostečtí radní proto vyzývají vedení Krajské zdravotní, aby jednalo se zástupci České lékařské komory a aby společně hledali řešení, které bude ku prospěchu obyvatel Mostu a povede k zachování zdravotní péče v našem městě, a to i při vědomí toho, že tento problém by v první řadě měla řešit Vláda ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT