donch

Radní Mostu jsou zděšeni prohlášením vedení Krajské zdravotní

09.02.2011 12:04:51 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Radní Mostu jsou zděšeni prohlášením vedení Krajské zdravotní

Úterní tiskové prohlášení, které vydala Krajská zdravotní, a.s., silně znepokojilo mostecké radní. Informovala o tom mluvčí mosteckého maagistrátu Alena Sedláčková.

Prohlášení, které připouští neschopnost poskytování akutní zdravotní péče, ohrožení činnosti záchranné služby a uzavírání některých oddělení nemocnic v kraji, je v zásadním rozporu s tím, co vedení společnosti předneslo 20. ledna na Radě města Mostu.

Tehdy ředitel Krajské zdravotní Eduard Reichtelt a náměstek pro zdravotní péči Jiří Madar ujistili mostecké radní, že se nechystá zrušení mostecké nemocnice ani žádného jejího oddělení.

Podle tiskové zprávy vydané 8. února je představenstvo Krajské zdravotní mimo jiné připraveno od 15. února zahájit útlumový program na zasažených odděleních, není však konkretizováno kterých oddělení a ve kterých nemocnicích. A v případě, že nedojde k pozitivnímu vývoji, budou se do 20. února připravovat výpovědi pro střední zdravotní personál, technicko-hospodářské pracovníky a zaměstnance ostatních profesí.

Vedení města Mostu je touto situací velmi znepokojeno a přístup Krajské zdravotní považuje za nekoncepční a nesystémový.

Navíc se obává, že současný vývoj představuje nebezpečí nejen pro poskytování zdravotní péče v nejbližší době, ale zakládá na zásadní problémy i do budoucna.

Mostečtí radní proto vyzývají vedení Krajské zdravotní, aby jednalo se zástupci České lékařské komory a aby společně hledali řešení, které bude ku prospěchu obyvatel Mostu a povede k zachování zdravotní péče v našem městě, a to i při vědomí toho, že tento problém by v první řadě měla řešit Vláda ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT