d-kral

Mostečtí prohráli s Řisuty po boji a po nájezdech

19.12.2010 10:23:36 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

V posledním domácím utkání letošního roku podlehli mostečtí hokejisté po boji Řisutům 4:5, když o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Hostující Buldoci byli v zápase vždy o krok napřed a domácí pouze dotahovali náskok soupeře. Skóre utkání otevřel v první třetině hostující Procházka a na 0:2 zvyšoval ve 24. minutě Hlusička. Ještě do konce prostředního dějství bylo vyrovnáno, po dvou přesných trefách mosteckého kapitána Tauše.

Na začátku třetí třetiny však překonal Brzobohatého hostující Kos a Řisuty znovu vedly. O další srovnání stavu se postaral přesilovkovou bombou Šulc. V závěrečných minutách normální hrací doby strhnul vedení na stranu hostů Wolf, na které odpověděl necelé dvě minuty před sirénou Havlůj. Utkání tak skončilo remízou 4:4 a pokračovalo pětiminutovým prodloužením, které ovšem nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se trefil pouze hostující Procházka a rozhodl o zisku bonusovém bodu pro Řisuty.

„Bohužel, musím konstatovat, že jsme po celé utkání tahali za kratší konec," nechal se po utkání slyšet domácí asistent trenéra Kamil Kašťák. „Začali jsme špatně, prohrávali jsme 2:0, poté jsme se dostali do hry využitím přesilovek, ze kterých jsme srovnali na 2:2. Jenže jsme hned krátce po druhé pauze dostali třetí gól, když jsme nepokryli obránce a navíc ještě další hráč dorážel," řekl dále Kašťák s tím, že zase na druhou stranu ale musí uznat, že tým zabojoval, vyrovnával dokonce v oslabení, takže alespoň bod za bojovnost si zasloužil. „Penalty, to už je potom loterie, která nám dnes bohužel nevyšla. Asi budeme muset hledat nové exekutory," uzavřel.

HC Most - HC Řisuty 4:5 sn

Branky a asistence: 33. Tauš (Vrtek, Havlůj), 35. Tauš (Hruška), 50. Šulc (Divíšek), 59. Havlůj - 10. Procházka (Křepelka, Hlusička), 24. Hlusička (Křepelka), 41. Kos (Mádl), 56. Wolf (Ton, Kos), 65. rozhodující nájezd Procházka. Rozhodčí: Grech - Gerát, Sentenský. Vyloučení 12:14, využití 2:0, oslabení 1:0. Diváků 200. Třetiny 0:1, 2:1, 2:2 - 0:0 - 0:1.

Sestava Mostu: Brzobohatý - Havlůj, Müller, Šulc, Kuncl, Brožovský, Martinec, Salač - Maxa, Vrtek, Tauš - Nedrda, Bíza, Luštinec - Hruška, Divíšek, Přeučil - Kašťák, Böhm, Šafařík.

Sestava Řisuty: Schwamberger - Mádl, Sedláček, Babický, Ton, Fiala - Landa, Kos, Scherzl - Procházka, Nestrašil,Křepelka - Hlusička, Bříza, Wolf - Jaroš, Suchý.