Litvínov prohrával, ale Zlín nakonec porazil

30.01.2011 21:20:43 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V utkání 46. kola Tipsport extraligy ledního hokeje porazil domácí HC benzina Litvínov hostující Zlín, když dvě třetiny prohrával 0:1, ale v poslední části třemi góly rozhodl utkání ve svůj prospěch.

Pro domácí zápas nezačal příliš dobře, protože už od 11. minuty prohrával, když se po kolmici z nájezdu prosadil Leška. Pak nastalo litvínovské střelecké trápení. Domácí se nedokázali střelecky prosadit až do poslední třetiny. Na jejím začátku se trefil Jánský, který srovnal a Litvínovu doslova narostal křídla. Jeho útoky začaly být daleko nebezpečnější, než v předchozích čtyřiceti minutách. Když potom na začátku 46. minuty zvýšil vedení Litvínova střelou zblízka Kubinčák, měl tým žluto - černých ještě více ze hry. Na konci zápasu se pak Zlín odhodlal ke hře bez brankáře, ale přesilovka Valachů šesti proti pěti netrvala dlouho, protože chvíli nato fauloval Hamrlík a Duba se musel do branky vrátit. Vzápětí však klec zase opustil a hosté hráli alespoň s vyrovnanými silami na ledě. Jenže jim to ke srovnání nepomohlo. Naopak. Po chybě se směrem na zlínskou opuštěnou branku a dva beky, kteří se ji snažili bránit, řítila hned trojice Litvínovských. Nakonec po kombinaci upravil na 3:1 do prázné Lukeš.

„Konečně jsme v letošní seoně porazili Zlín," oddechl si po utkání trenér domácích Jiří Kučera. Ten také zdůraznil, že důležité bylo to, že se jeho tým střelecky prosadil hned v úvodu třetí části. „Jak dáte gól, narostou vám křídla a je to o něčem úplně jiném," uzavřel.

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 3:1. Branky: 43. Jánský (Švarný, Černošek), 46. Kubinčák (V. Hübl), 60. Lukeš (Stříteský, Jánský) - 11. Leška ( Galvas). Rozhodčí: Trombík, Hodek - Jílek, Jindra. Vyloučení 3:6, využití 2:0, oslabení 0:1. Diváků 3 981. Třetiny 0:1, 0:0, 3:0.

HC Benzina Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Švarný, Gula, Stříteský, Skuhrovec, od 27. min. navíc Hora - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Hanzl, Gerhát.