sport-jedna

Litvínov porazil úřadujícího mistra

10.12.2010 21:15:50 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V utkání 30. kola hokejové extraligy hostil domácí HC Benzina Litvínov na svém ledě úřadujícího mistra, HC Eaton Pardubice. Podruhé v sezóně však Pardubice v Litvínově neuspěly a prohrály stejným rozdílem, jako v prvním utkání, a to 3:1.

Dlouho se hrálo bez branek, až se střelecky prosadil hostující Bartek, který poslal svůj tým do vedení na začátku 28. minuty. Deset minut nato bylo vyrovnáno, když se trefil v přesilovce Ručinský, který tak skóroval už v pátém utkání v řadě. Pak měly Pardubice možnost opět strhnout vedení na svou stranu, když za faul na Koukala ropzhodčí nařídili trestné střílení. Jenže gólman J. Hübl Koukalův nájezd vychytal.
V poslední třetině pak o vítězství domácím rozhodli Lukeš s Trávníčkem. Nejdříve dopravil za Svobodova záda puk s notnou dávkou štěstí Lukeš a v samotném závěru pak odražený kotouč do pardubické sítě dorazil Trávníček.

HC Benzina Litvínov - Eaton Pardubice 3:1
Branky a nahrávky: 38. Ručinský (Černošek, Lukeš), 43. Lukeš (Jánský), 59. Trávníček (V. Hübl) - 28. Bartek (Somík). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Kalivoda, . Vyloučení 3:5, navíc Kubinčák 10. min os. Trest. Využití 1:0. Diváků 3 179. Třetiny 0:0, 1:1, 2:0.

HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Hora - Lukeš, V. Hübl, Kubinčák - Jánský, Kracík, Ručinský - Černý, Vopat, Jenáček - Maxa. Trenéři: R. Reichel, J. Kučera.