Dobrovolnici

Litvínov na obrat s Karlovými Vary neměl dostatek energie

06.02.2011 21:31:56 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: LITVÍNOV

V utkání 49. kola hokejové extraligy prohrál domácí HC Benzina Litvínov s týmem Karlových Varů 2:3, a to přesto, že šel jako první do vedení a pak dokázal ještě srovnat na 2:2. Nakonec se ale radovali Západočeši.

„V první třetině jsme dali rychlý gól, ale jinak byla hra vyrovnaná. Ve druhé byl soupeř lepší," řekl po utkání domácí trenér Jiří Kučera s tím, že hlavně lituje nev yužitých přesilovek. „V poslední třetině jsme jich měli alespoň šest, tak jsme měli alespoň jednu proměnit v gól," dodal.

Litvínov poslal už ve 2. minutě do vedení Kubinčák, který se nádherně trefil po přihrávce Hübla. Jenže za čtyři minuty už bylo vyrovnáno, když na druhé straně skóroval Dej. Hned v úvodu druhé třetiny Západočeši otočili skóre poté, co se prosadil Skuhravý. Litvínovská odpověď přišla ve 34. minutě, kdy zblízka dorážel za Mensatorova záda obránce Švarný. Domácí to postavilo na nohy, ovšem do kolen je těsně před druhou sirénou srazil gól Zaťoviče.
V poslední dvacetiminutovce pak už domácí jen bojovali s obranou soupeře, proti které jim chyběla tolik potřebná energie. Měli několikrát výhodu početní převahy hráčů v poli, jednou dokonce hráli pět na tři, ale ani jednou se střelecky neprosadili. Nejblíž měl k vyronání Lukeš, který zblízka pálil z jedné, ale vedle. Závěr Litvínov dohrával bez vyloučeného V. Hübla a posledních 15 vteřin i bez brankáře. Ale ani Mensatora, ani konečnou podobu výsledku už neohrozil.
HC Benzina v této sezóně již počtvrté s Karlovými Vary prohrál, poprvé pod vedením trenéra Vladimíra Kýhose, který na střídačce od 44. kola nahradil Reichela.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3
Branky a nahrávky: 2. Kubinčák (Hübl), 34. Švarný - 6. Dej (Skladaný), 22. Skuhravý (Kumstát), 38. Zaťovič (Pech). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Kalivoda, Bádal. Vyloučení 5:6, využití 0:1. 5 585 diváků. Třetiny 1:1, 1:2, 0:0.

HC Benzina Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Bojer, Gerhát.