Zeman podpora

Legenda českého bigbítu vystoupí v pátek v Bílině

26.06.2014 05:45:49 | Autor: Redakce MOST | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Legenda českého bigbítu vystoupí v pátek v Bílině

Ve společnosti skupiny Abraxas, která v roce 2016 oslaví již 40. narozeniny, se mohou na několik hodin tento pátek 27. června ocitnout návštěvníci Letního amfiteátru Kyselka v Bílině, kde formace vedena ústřední postavou, špičkovým muzikantem a skvělým kytaristou Slávkem Jandou rozjede dvouhodinovou podívanou.

Koncerty Abraxasu jsou pověstné svou neopakovatelnou atmosférou. Takovou muziku nelze přijímat a poslouchat s uchem na zdi sousedova bytu. Součástí večerního programu v Bílině bude předkapela Koradoband, pop-rockové mužské kvinteto. Program dále obohatí známý charizmatický zpěvák Martin Pošta, nyní frontman kapely Poste Restante (v minulosti několik let člen skupiny Laura a její tygři).

Pro mnohé je Abraxas velmi slavný pojem hudební scény a pro některé i „kultovka" ze sedmdesátých, osmdesátých let minulého století. Těžko lze hledat přívlastky, definice a přirovnání, které by ještě nezazněly v popisech hudby ABRAXAS. Propracované a nápadité instrumentace, vskutku podmanivé vokály a nesporný skladatelský talent.

Je nasnadě, že tvorba Abraxas je stylově široce rozkročena mezi poměrně vzdálenými mantinely: fajnový pop, synthi funk, rock, punková klasika, a to samozřejmě není zdaleka vše.

Na prostoru téměř dvou hodin dostanou návštěvníci velmi kompletní hudební představu o pestré minulosti i zajímavé současnosti Slávka Jandy a jeho kolegů z kapely. Mimořádnou popularitu „okřídlené Áčko" sklidilo například v souvislosti s albem Rituál (z r. 2000), přesněji řečeno s hitovkami „Karel drogy nebere" a „Obyčejnej svět."

Protože celý program vychází z 80.let, ABRAXAS bude nadále sázet na vlnu nostalgie, na osvědčené hity, které jsou již ohrané, ale přesto vedou v žebříčcích oblíbenosti a popularity. Jedním z příkladů je třeba skladba Nekonečný boogie, Poprvé, Muž stroj, Praha-Bohumín.

Vynikajicí zpěvák Kamil Střihavka při jednom z rozhovorů na adresu kapely Abraxas poznamenal:"„Abraxas je pro mě absolutní legendou českého bigbítu! A jsem rád, že jsem se této legendě mohl také poklonit a vyjádřit svůj respekt!"

Vystoupení kvarteta muzikantů tedy může slibovat jen energetický koncert s otiskem výborné nálady.

No, a protože k létu patří neodmyslitelně i pláž, dostane se zcela určitě i na skladbu „Dívka na pláži," hit s tanečními prvky a hitovým potenciálem.

Areál Kyselka bude návštěvníkům zpřístupněn o půl šesté večer, celý program pak začne v 18:30 hodin vystoupením Koradoband. Další informace na :www.kckaskada.cz.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Tradiční příměstský kemp basketbalistů

Již tradiční příměstský přípravný kemp chystají na červenec mostečtí basketbalisté. Ten je určen hráčům ročníku narození 1998 a mladším. Probíhat bude v Mostě od 7. do 11. července. Zúčastní se jej i zajímaví hosté.

Litvínovský Baránek v nominaci dvacítky

V nominaci na kemp brankářů a obránců ČR do 20 let je i litvínovský bek Marek Baránek. Kemp se uskuteční 21. a 22. června v Rokycanech. Asistentem trenéra Přerosta na této akci bude i litvínovský kouč Radim Skuhrovec


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Litvínov se dohodl s Hanzlem
Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci
Tůma z Kance a Masopust z Levels se prosadili hned pětkrát
Jubilejní ročník Míčového sedmiboje vyhráli Polata s Markem
Úspěšná sezóna litvínovských malých národních házenkářů

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT