10 symfonie

Kurýři se starají o doručování pošty a šetří tak městu nemalé peníze

17.01.2011 11:19:30 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Kurýři se starají o doručování pošty a šetří tak městu nemalé peníze

V loňském roce ušetřilo město Most díky kurýrní službě magistrátu něco přes 400 tisíc korun. Za dobu od zavedení této služby v roce 2005 činí úspora téměř tři miliony korun. Informovala o tom mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

Pracovníci s donáškou pošty vyrazili do ulic města prvně v srpnu 2005. V uvedeném roce a v roce následujícím hradil jejich mzdy úřad práce. V roce 2007 se čtyři doručovatelé stali klasickými zaměstnanci města. Největší úsporu přinesli městu v roce 2009, kdy z městské poklady díky jejich práci neubylo na poštovném téměr 770 tisíc korun. Zavedení datových schránek vloni způsobilo, že úspora za předchozí rok je ve srovnání s lety předchozími nižší, ale stále není pro rozpočet města zanedbatelná.

V roce 2010 doručovatelé magistrátu roznesli 29 789 doporučených dopisů a 6 tisíc obyčejných. Kromě toho každý měsíc roznášejí Mostecké listy.

Finanční úspora na poštovném dokazuje, že zřízení kurýrní služby magistrátu bylo správným rozhodnutím, které navíc přineslo práci čtyřem lidem do té doby evidovaným mezi nazaměstnanými na pracovním úřadu.


Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT