sylvia

Klienti ústavu mají nový sociální automobil

25.01.2011 14:12:33 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

Klienti ústavu mají nový sociální automobil

Nový sociální vůz mají v Domově sociálních služeb v Litvínově. Naše Mostecko o tom informovala Margita Chalásová z litvínovské radnice.

Vůz slavnostně převzal minulý týden Jiří Šimůnek, ředitel Domovů sociálních služeb Litvínov, jejichž zřizovatelem je Ústecký kraj. Slavnostního předání se za město zúčastnili také místostarostka Erika Sedláčková a starosta Milan Šťovíček, který poděkoval zaměstnancům ústavu za práci s postiženými a starými občany odváděnou ve městě. Ústav se v současné době stará o 176 seniorů a 130 hendikepovaných klientů.

Sociální automobil je prestižním projektem poděbradské reklamní agentury Kompakt, s. r. o. Za spoluúčasti dalších firem pomáhá obnovovat vozový park v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt společnost zahájila v roce 1997. Od té doby již předala 148 sociálních automobilů zatím značek Ford Tranzit, Renault Kangoo a Citroën Berlingo.

„Vozový park je bohužel v ústavech a zařízeních, která se starají o zdravotně či mentálně postižené děti, mládež nebo dospělé zpravidla ve špatném technickém stavu. Tento problém jsme se rozhodli řešit, a to ne pouze v jednom zařízení či ústavu, ale v průběhu let budoucích, doufáme i s pomocí dalších firem, v několika desítkách či možná stovkách těchto zařízeních po celém území naší republiky," říká k projektu zástupce firmy Kopakt.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu
Fotbalisté doplatili na zahozené šance
Ondřej Frýba vítězem Poháru SVČ Most

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT