K-ms

Klienti ústavu mají nový sociální automobil

25.01.2011 14:12:33 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: LITVÍNOV

Klienti ústavu mají nový sociální automobil

Nový sociální vůz mají v Domově sociálních služeb v Litvínově. Naše Mostecko o tom informovala Margita Chalásová z litvínovské radnice.

Vůz slavnostně převzal minulý týden Jiří Šimůnek, ředitel Domovů sociálních služeb Litvínov, jejichž zřizovatelem je Ústecký kraj. Slavnostního předání se za město zúčastnili také místostarostka Erika Sedláčková a starosta Milan Šťovíček, který poděkoval zaměstnancům ústavu za práci s postiženými a starými občany odváděnou ve městě. Ústav se v současné době stará o 176 seniorů a 130 hendikepovaných klientů.

Sociální automobil je prestižním projektem poděbradské reklamní agentury Kompakt, s. r. o. Za spoluúčasti dalších firem pomáhá obnovovat vozový park v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt společnost zahájila v roce 1997. Od té doby již předala 148 sociálních automobilů zatím značek Ford Tranzit, Renault Kangoo a Citroën Berlingo.

„Vozový park je bohužel v ústavech a zařízeních, která se starají o zdravotně či mentálně postižené děti, mládež nebo dospělé zpravidla ve špatném technickém stavu. Tento problém jsme se rozhodli řešit, a to ne pouze v jednom zařízení či ústavu, ale v průběhu let budoucích, doufáme i s pomocí dalších firem, v několika desítkách či možná stovkách těchto zařízeních po celém území naší republiky," říká k projektu zástupce firmy Kopakt.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT